REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Kovo 1 d. 09:06

Druskininkų savivaldybėje pasieniečiai iš upės išgriebė baltarusiškų rūkalų „plaustą“

Druskininkai

Etaplius.LTŠaltinis: VSAT Varėnos pasienio rinktinės inf.


260370

Kapčiamiesčio pasienio užkardos pareigūnai iš Nemuno ištraukė baltarusių kontrabandininkų plukdytą cigarečių krovinį.

Pirmadienio pavakare Nemunu einantį sienos su Baltarusija ruožą stebėję VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kapčiamiesčio pasienio užkardos pareigūnai upėje, Leipalingio seniūnijos Lipliūnų kaimo apylinkėse, pastebėjo plaukiantį įtartiną objektą.

Tarnybine valtimi pasieniečiai priplaukė prie įtartino daikto. Išaiškėjo, jog tai – šiam kraštui įprastas „plaustas“, juoda polietileno plėvele sandariai apvynioti baltarusiški rūkalai. Prie jo pritvirtintos šaligatvio trinkelės, siekiant sureguliuoti krovinio plūdrumą, kad plukdomas krovinys būtų nugrimzdęs į vandenį ir nepastebimas nuo kranto, tačiau sėkmingai dreifuotų Nemunu į Lietuvos pusę. Iš viso improvizuotame plauste rasti 569 pakeliai cigarečių „Fest“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Krovinys laikinai saugomas Kapčiamiesčio pasienio užkardoje. Įvykis tiriamas.

Nemunui iš Baltarusijos įtekėjus į Lietuvą, 17 kilometrų juo eina abiejų valstybių siena. Baltarusijos krante kontrabandininkai jaučiasi laisvai ir veikia netrukdomi vietinių pasieniečių. Dažniausiai rūkalų kroviniai su pritvirtintais GPS siųstuvais nuleidžiami į upę Baltarusijos pusėje tikintis, kad srovė juos sėkmingai atneš iki Lietuvos krantų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA