REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Kovo 6 d. 16:43

Druskininkų pasieniečiai sulaikė ne tik „plaustą“ su cigaretėmis, bet ir „plaustininką“

Druskininkai

Etaplius.LTŠaltinis: VSAT Varėnos pasienio rinktinės inf.


260991

Į Druskininkų pasieniečių surengtą pasalą pateko ne kartą už kontrabandą baustas Druskininkų savivaldybės gyventojas. Įtariama, kad šį kartą vyriškis atėjo pasiimti Nemunu atplukdytų per 1 000 pakelių cigarečių.

Ketvirtadienio popietę VSAT Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų pasienio užkardos pareigūnai vykdė tarnybą ties Druskininkų savivaldybės Švendubrės kaimu. Nemunu einantį sienos su Baltarusija ruožą stebėję VSAT pareigūnai maždaug už 400 metrų nuo valstybės sienos aptiko upėje, žolėse, įstrigusį apvalų „plaustą“, maskuotą žemėmis. Pasieniečiai darė prielaidą, kad iš Baltarusijos atplukdytą plaustą kontrabandininkų sėbrai Lietuvoje stengsis kuo skubiau pasiimti ir paslėpti toliau nuo pasienio.

Todėl netoli nuo šios vietos VSAT pareigūnai surengė pasalą. Ilgai laukti nereikėjo. Netrukus, dairydamasis į šalis, Nemuno pakrantę, prie „plausto“ priartėjo vyras. Ir pateko tiesiai į pasaloje laukusių pasieniečių rankas.

Pasirodė, kad sulaikytasis – VSAT pareigūnams gerai žinomas 30-ies Druskininkų savivaldybės gyventojas, kuris jau anksčiau turėjo nemalonumų dėl kontrabandos. Vietovė, kurioje įkliuvo pažeidėjas, patenka į valstybės sienos apsaugos zoną. Čia būti reikalingas privalomas pasieniečių leidimas. Jo vyras neturėjo.

Apžiūrėję į krantą išvilktą „plaustą“, VSAT pareigūnai jame rado 1 tūkst. 90 pakelių cigarečių „Minsk Capital QS“ su Baltarusijos akcizo ženklais.

Už akcizinių prekių gabenimą pažeidžiant nustatytą tvarką druskininkiečiui pradėta administracinė teisena. Jam gresia bauda nuo 5 200 iki 6 000 eurų. Už pasienio teisinį režimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimą šis vyras bus pasieniečių įspėtas arba „apdovanotas“ bauda nuo 40 iki 90 eurų.

Po apklausos VSAT pareigūnai vyrą paleido, prieš tai įteikę šaukimus atvykti į Druskininkų pasienio užkardą, kur bus nagrinėjamos jo administracinės bylos.REDAKCIJA REKOMENDUOJA