REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 14 d. 11:13

Druskininkų kultūros ir kongresų rūmų likimas – ir vėl teismo rankose

Druskininkai

Ričardo Malinausko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


294819

Praėjusią savaitę Lietuvos Aukščiausiasis teismas sustabdė Druskininkų kultūros ir kongresų rūmų rangos darbų sutarties vykdymą. Tai padaryta dėl tarptautiniame konkurse dalyvavusių rangovų tarpusavio ginčų.

2023 m. metais savivaldybė vykdė tarptautinį konkursą rangos darbams, kurį laimėjo UAB „Kaminta“, pasiūliusi užbaigti Kultūros ir kongresų rūmų statybą už 16,2 mln. eurų (t.y. net 1,4 mln. mažesne kaina, negu siūlė antrasis konkurso dalyvis.)

Kaip feisbuke rašė Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas, sausio mėnesį buvo pasirašyta Kultūros ir kongresų rūmų rangos sutartis, jau buvo pradėti darbai, bet pralaimėjusių rangovų skundas jau trečią kartą viską atidavė į teismo rankas.

Tiek Kauno apygardos teismas 2023-10-30 sprendimu, tiek Lietuvos apeliacinis teismas 2024 01-11 nutartimi konstatavo, kad Druskininkų savivaldybė, parinkdama rangovą, viską atliko teisėtai.

„Tikimės teismo nešališkumo ir greitų sprendimų, tam pasitelkėme advokatus, kad būtų kuo mažiau tuščio bylinėjimosi. Jei rangovų ginčą teismui pavyktų išspręsti greičiausiais terminais, dar būtų galima suspėti Druskininkų kultūros ir kongresų rūmus- užbaigti iki 2025-ųjų vidurio, kuomet Druskininkai neš Lietuvos kultūros sostinės vėliavą ir švęs M. K. Čiurlionio jubiliejų“, – rašė meras.REDAKCIJA REKOMENDUOJA