REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Liepos 12 d. 16:41

Dramos teatre „verda“ atnaujinimo darbai

Marijampolė

Etaplius.ltŠaltinis: Marijampolės savivaldybė


272689

Dar pernai metais Marijampolės savivaldybė inicijavo Marijampolės dramos teatro atnaujinimo projektą. Teatras šiame pastate veikia jau nuo 1942 metų, todėl tiek pastato vidus, tiek išorė yra nusidėvėjusios, sienos pažeistos pelėsių, šildymo sistema pasenusi, o per neapšiltintą stogą išgaruoja šiluma.

Užsitikrinus reikalingas atnaujinimui lėšas, nieko nelaukiant buvo pradėti remonto darbai, laikinai perkeliant Dramos teatro veiklą į Marijampolės kultūros centrą.

Vakar Marijampolės savivaldybės vicemerai Artūras Visockis ir Valdas Tumelis vyko apžiūrėti patalpų ir vykdomų remonto darbų progreso bei aptarti iškilusių klausimų, kad atnaujinimo procesas vyktų kuo sklandžiau.

Pastato viduje šiuo metu jau pakeista visa elektros instaliacija, vandentiekio, šildymo sistemos tinklai, sumontuoti nauji ventiliacijos sistemos įrenginiai, kurie sumažins pastato komunalines sąnaudas. Pradėtas keisti pastato stogas bei stiprinama stogo konstrukcija, kuri dėl ilgalaikio eksploatavimo jau buvo pradėjusi leisti vandenį. Apšiltinti ir izoliuoti pastato pamatai, demontuotos patalpų durys, taip pat įrengta keltuvo šachta, pritaikyta neįgaliųjų keltuvui. Vyksta grindų konstrukcijos įrengimo darbai, klijuojamos keraminės plytelės, atskirose patalpose jau vykdomi apdailos-glaistymo darbai.

Ateityje bus atnaujintas fasadas, kuris pagerins reprezentacinį teatro vaizdą, tiek pastato vidus, tiek išorė bus pritaikyti neįgaliesiems teatro lankytojams, įrengiant pandusą ir keltuvą. Taip pat bus vykdomas pilnas remontas mažosios salės rūsyje, kuris nuo drėgmės ir pelėsio nukentėjo daugiausiai.

„Labai smagu matyti vykstantį progresą, ypatingai po to, kai aplankėme dramos teatrą paskutinį kartą. Atlikta labai daug rekonstrukcijos darbų patalpose ir jau dabar yra matomas skirtumas, bet ateityje nusimato dar daug darbų. Tikimės, jog visi šie sprendimai pagerins teatro lankytojų ir darbuotojų patirtis, o mes, kiek galėdami, stengsimės pagreitinti atnaujinimo procesą, kad dramos teatro veiklos kuo greičiau galėtų sugrįžti į savo namus“, – sakė vicemeras A. Visockis.REDAKCIJA REKOMENDUOJA