REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Horoskopai2023 m. Gruodžio 31 d. 14:38

Drakonas nerūpestingo gyvenimo negarantuoja

Lietuva

Freepik.com nuotr.

EtapliusŠaltinis: Etaplius.LT


287664

2024-ieji – Žaliojo medinio drakono metai. Ką reiškia drakono simbolis ir su kuo jis siejamas skirtingose kultūrose? Svarbiausia – kaip drakono simbolis pasireikš kitąmet?

Simbolika mituose

Drakonas buvo 1940, 1952, 1964, 1976, 1888, 2000 ir 2012 metų simboliu.

Žaliasis medinis drakonas karaliaus nuo 2024 m. vasario 10 d. iki 2025 m. sausio 28 d. Drakonas yra laikomas pačiu stipriausiu ženklu, todėl tikrai verta pasistengti pelnyti metų valdovo palankumą. Medinis drakonas yra galios, stiprybės, sėkmės ir klestėjimo simbolis, todėl galime tikėtis, kad metai bus tikrai palankūs. Itin didelės sėkmės gali tikėtis Drakono metais gimę žmonės.

Mituose pasakojama apie tai, kad drakonai sukūrė pasaulį ir kad jie dažniausiai primena pirmykštes žiaurias būtybes, kurias nugalėti gali tik dievai. Vėliau drakonų varžovais tapo karžygiai didvyriai – nugalėti šias būtybes pasakose ir legendose tapo lemiamu išbandymu herojams, kurie, tai padarę, rasdavo lobį ar išvaduodavo įkalintą karalaitę. Šia prasme drakonas vaizduojamas kaip laukinio žvėriško įniršio simbolis, kurį sutramdyti gali tik disciplinuota jėga.

Krikščioniška simbolika įžvelgia drakone Liuciferį, kurį arkangelas Mykolas nubloškė į pragaro ugnį, todėl jie dažnai susiję su ugnimi ir vaizduojami kvėpuojantys liepsna arba laikomi įsivyravusio chaoso sukėlėjais, kuriuos galima sunaikinti tik didelėmis dvasinėmis ir fizinėmis galiomis.

Antikos laikų šaltiniai drakoną traktuoja kaip chaosą – tvarkingo pasaulio antipodą. Budizmo legendose daug kalbama apie drakonus, daosizmo teorijos irgi kupinos pasakojimų apie šių sparnuotų būtybių veiksmus. Drakonai čia – sparnuotos gyvatės. Jų simbolyje susipina gyvūnai, įkūnijantys du pasaulius – viršutinį (paukštis) ir žemutinį (gyvatė).

Drakonas yra šventųjų – Klemento, Jurgio, Margaritos, Martos, Samsono, Silvestro, Keino ir apaštalo Pilypo – simbolis. Egiptiečiai juos laikė Ozirio, mirusiųjų dievo, emblema. Apopą, tamsos ir chaoso drakoną, kasryt nugali Saulės dievas Ra. Graikų kultūroje drakonas – Heraklio, pabaisų nugalėtojo, atributas. Drakonai vaizduojami įkinkyti į romėnų vaisingumo deivės Cereros vežėčias. Žydai šias būtybes laiko apsileidimo simboliu ir dykumų gyventojais. Japonijoje drakonas su trimis nagais ant letenų simbolizuoja Mikado – imperatoriškąją ir dvasinę valdžią.

Laimės ir turto simbolis

Skirtingai nei Vakaruose, Rytų Azijoje į drakoną dažniausiai žvelgiama kaip į laimės simbolį. Šios fantastinės būtybės kinų mitologijoje įkūnija vyriškąjį pradą, pirminį elementą „jan“, drauge su feniksu, įkūnijančiu moteriškąjį pradą „jin“. Drakono atvaizdas tarnauja kaip imperatoriaus simbolis, o fenikso – imperatorienės.

Apskritai drakonams didelė dvasinė reikšmė teikiama viso pasaulio religijose ir kultūrose. Daugelyje jų sakoma, jog drakonai kur kas išmintingesni už žmones. Be to, jie pasižymi antgamtinėmis savybėmis, geba valdyti upes, lietų, šulinių vandenį.

Viduramžių simbolikoje drakonai buvo išdavystės ir neištikimybės, pykčio ir pavydo simboliai. Apskritai jie simbolizavo didelį blogį. Bet dar dažniau jie būdavo siejami su nepriklausomybe, lyderiavimu ir jėga.

Kadangi drakonas Rytuose laikomas galingu turtų saugotoju, vadinasi, su juo siejamas klestėjimas ir nesibaigianti sėkmė.

Manoma, kad namuose ar biure jis savo „kosminiu alsavimu“ suteikia sėkmės visose gyvenimiškose sferose. Taigi, jo atvaizdą galima įkurdinti visuose namų kampeliuose. Tačiau labiausiai drakono galia pasireiškia rytinėje pusėje, ypač jei jis bus žalios spalvos.

Nepaisant to, kad drakoną galima įkurdinti bet kuriame namų sektoriuje, būtina atsižvelgti į jo suderinamumą su konkretaus sektoriaus stichija. Pietvakariuose ir šiaurės rytų pusėje pravers krištolinės, porcelianinės ar keraminės figūrėlės, o rytuose ir pietryčiuose tiks medinis drožinėtas drakonas. Kitose pusėse verta pamąstyti apie paveikslus su jo atvaizdu.

Drakoną galima įkurdinti svetainėje ar valgomajame, bet ne miegamajame, nes jis nelinkęs dovanoti ramybės ir poilsio. Bendrojo naudojimo patalpose, išskyrus vonią, tualetą ir virtuvę, jis suteiks stiprios „jan“ energijos namams. Šiam tikslui gali pasitarnauti porcelianiniai ar keraminiai indai, papuošti drakonais.

Jeigu nusprendėte įsigyti paveikslą ar statulėlę su drakono atvaizdu, atminkite, kad jis neturėtų būti pernelyg didelis tai patalpai, nes užgoš paties namo energetiką. Jeigu abejojate, vertėtų parinkti mažesnį jo atvaizdą. Drakonas turėtų būti maždaug akių lygyje ir niekada netupdykite jo per aukštai, nes tokiu atveju jis pridarys žalos.

Ženklas Drakonas

Drakonas – ženklas, dovanojantis žmogui turtą, harmoniją, ilgaamžiškumą, tačiau tai negarantuoja ramaus ir lengvo, nerūpestingo gyvenimo. Jis žvilga visomis vaivorykštės spalvomis, bet neakina: dosniai dovanojamos gėrybės – tik iliuzija. Ši keista būtybė ir egzistuoja, ir neegzistuoja kartu. Gimęs kaip fantazija, galingas ir stiprus, jis leidžia iš nasrų ugnį, bet ir pats sudega per šventę, o iš pelenų, tarsi feniksas, gimsta naujas.

Nesutramdomas entuziastas Drakonas yra gimęs po sėkmės ženklu. Tai ryški neeilinė asmenybė. Šio ženklo atstovo charakteris gyvas, išdidus, savimi pasitikintis, garbėtroškiškas, atkaklus, tačiau drauge ir inteligentiškas, didžiadvasiškas, nesmulkmeniškas, neveidmainiškas. Daugelis Drakonų pasižymi aukštu intelektu ir yra lydimi sėkmės visose sferose.

Bendraudamas Drakonas yra kategoriškas, nepasižymi dideliu diplomatiškumu, tačiau labai patiklus (bet ne naivus). Nepaisant pernelyg didelio reiklumo kitiems, turi daug draugų, nes atiduoda jis gerokai daugiau. Šis žmogus visada yra dėmesio centre, jo pažiūros labai vertinamos, nes jis visada pasižymi originalia nuomone kiekvienu klausimu.

Mitinio gyvūno polinkiai

2024-ųjų simboliui patinka būti draugijoje. Jis mėgsta parodomąją prabangą, tačiau priklauso pažeidžiamoms būtybėms, nesugebančioms pripažinti savo silpnybių. Žinoma, jis bando suvokti savo klaidas, tačiau tai jam tikrai nelengvai sekasi. Tai romantikas, kuriam patinka ieškoti meilės ir prieraišumo objektų. Geba stipriai mylėti. Labiausiai tinkantys jam partneriai – Beždžionė ir Žiurkė.

Drakonas pasižymi stipria sveikata, didele gyvenimiškąja energija. Jis pasirengęs dirbti ištisą parą, kad pasiektų trokštamą tikslą, nors yra gana impulsyvus ir ne visada įsivaizduoja asmeninių poelgių pasekmes.

Pasižymi įvairiais interesais. Jame gyva avantiūristo ir nuotykių ieškotojo dvasia. Jei turės pinigų, Drakonas niekada nepraleis galimybės pakeliauti, ypač po nežinomas vietas, o ne įprastais turistiniais maršrutais.

Tai – kovotojas ir nugalėtojas. Jam daug duota, bet iš jo daug ir reikalaujama. Didelis intelektas ir prigimtinis talentas leidžia šio ženklo atstovams pasiekti gražių aukštumų kūryboje ir karjeroje. Drakonas nemėgsta pašaipos, atleisti už nevykusį humorą jis gali nebent Beždžionei. Santuoka su šio ženklo partneriais žada laimę ir harmoniją.

Santykiuose su aplinkiniais Drakonas didžiadvasiškas, geros širdies ir plačios sielos. Tiesa, kartais būna šiurkštus ir nesusivaldantis, tačiau mėgsta girti kitus. Ne veltui jis dažnai atsiduria dėmesio centre, yra visų mylimas, gerbiamas, juo žavimasi, į jo nuomonę įsiklausoma. Stiprios Drakono asmenybės bruožas yra siekis būti lyderiu visose srityse.

Kaip užkariauti Drakono palankumą?

Naujuosius metus geriausia sutikti triukšmingai, didelėje kompanijoje, didelėje erdvėje, nes Drakonas nekenčia mažų patalpų!

Ateinančiais metais sėkmę gali atnešti medienos atspalviai, geltona ir žalia spalvos. Tikrai nesuklysite, jei, rinkdamiesi drabužius Naujųjų metų vakarėliui, suteiksite pirmenybę būtent šioms spalvoms. Drakonui patiks ir auksinė bei liepsninga raudona, bet jei jums tai pernelyg drąsi spalva, ją prislopinkite, derindami su juoda.

Drąsiai eksperimentuokite besirengdami, nes banalumo Drakonas nemėgsta. Puiki idėja 2024-ųjų metų sutiktuvėms rinktis iškilmingą aprangą: gali būti vakarinė apranga, suknelės, puoštos spindinčiais žvyneliais ar rytietiškų raštų motyvais. Metų valdovo palankumą padės pelnyti ir tradicinis kimono. Nebijokite pasidabinti blizgančiai!

Drakonas dievina prabangą, todėl brangūs papuošalai – būtina šios stebuklingos nakties sąlyga. Jokios plastmasės ir pigių blizgučių! Sėkmę pritraukti padės juvelyriniai drakoniuko, gyvatės ar driežo pavidalo dirbiniai.

Avalynė turi blizgėti! Drakonui patinka blizgesys, tad pademonstruokite savo neabejingumą jo vertybėms, apsiaudamos blizgančius batus – auksinius ar sidabrinius. Vyrams patartina avėti lakinius batus.

Drakonas – emocingas ir energingas, taigi, jei jūs ir jūsų svečiai tyliai kramsnos salotas priešais televizorių, jo palankumo neužsitarnausite! Vakaras turi būti linksmas ir triukšmingas, muzika – garsi, o žaidimai – azartiški.

Apetito stoka Drakonas nesiskundžia, bet jokių konservų ir pusfabrikačių! Viskas gaminama tik iš šviežios mėsos, bifšteksas turi būti su krauju, o jautiena – švelniai rausva viduje!

Stalas serviruojamas ryškiai, o Drakono metais geltona spalva privaloma. Tai gali būti staltiesė, indai ar bent jau servetėlės.REDAKCIJA REKOMENDUOJA