REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Sausio 22 d. 19:46

DP į prezidentus kels A. Mazuronio kandidatūrą, į EP rinkimus ves V. Uspaskichas

Lietuva

BNS / Fotobanko nuotr., Etaplius.lt koliažas

Jūratė SkėrytėŠaltinis: BNS


289833

Opozicinė Darbo partija (DP) nutarė kelti savo kandidatą į prezidentus, juo patvirtintas partijos vadovas, Seimo narys Andrius Mazuronis.

Pirmadienį tokį sprendimą priėmė partijos taryba.

„Manome, kad mums neišvengiama stovėti prie vieno stalo ir dalyvauti diskusijose, kuriose, kaip numanome, bus liečiamas ir mūsų klausimas (DP yra nuteista politinės korupcijos byloje – BNS), kadangi tos skaidrumo temos labai plačiai figūruoja“, – pirmadienį po DP tarybos posėdžio BNS sakė A. Mazuronis.

„Mes norime dalyvauti tose diskusijose ir patys turime daug klausimų dabar pareigas einančiam prezidentui, kaip pavyko per tuos penkerius metus gerovės valstybės kūrimas, ministrės pirmininkės norime paklausti, kokie darbai jai pasisekė, ką pavyko įgyvendinti, ko nepavyko, kokias klaidas mato ir pan.“ – teigė jis.

„Politinės jėgos pagrindinė funkcija yra dalyvauti politiniuose procesuose, o ne juos stebėti iš šalies“, – pridūrė „darbiečių“ lyderis.

Taryba taip pat nutarė, kad partijos kandidatų į Europos Parlamentą (EP) sąrašo lyderiu turi būti europarlamentaras Viktoras Uspaskichas. EP jis dirba trečią kadenciją nuo 2009 metų.

Prezidento rinkimų štabo vadovu paskirtas parlamentaras Valdemaras Valkiūnas.

DP taryba taip pat nusprendė nepritarti jokiam mokesčių didinimui, net jei jis susijęs su krašto gynyba.

„Nepritariame tam, kas didintų bendrą mokestinę naštą. Jeigu ką nors nori didinti, tegu parodo, kur ir kaip bus mažinama. Jeigu to nebus padaryta, mes nepritariame tam“, – BNS sakė A. Mazuronis.

„Išvis manome, kad šitos iniciatyvos turėtų imtis naujai išrinktas prezidentas, kuris gaus penkerių metų kadenciją kaip vyriausiasis ginkluotųjų pajėgų vadas. Jis turėtų inicijuoti tą diskusiją, o ne Vyriausybė, ne ministrė pirmininkė, ypač tokiu priešrinkiminiu laikotarpiu ir dar su 30 adresatų, kuriuos pakvietė į diskusiją“, – teigė politikas.

Premjerė konservatorė Ingrida Šimonytė sausio 29 dieną politinių partijų lyderius, verslo, NVO atstovus kviečia aptarti, iš kokių šaltinių būtų galima finansuoti krašto gynybą, kai nustos galioti dvejiems metams įvestas bankų solidarumo mokestis.

Darbo partijos frakcija šiuo metu Seime turi aštuonis atstovus.

Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks gegužės 12 dieną, Europos Parlamento – birželio 9, Seimo rinkimai – spalio 13 dieną.REDAKCIJA REKOMENDUOJA