REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Kovo 26 d. 21:47

Dislokavus branduolinį ginklą Baltarusijoje Lietuva ragins įvesti naujų sankcijų

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


262735

Baltarusijoje dislokavus branduolinį ginklą būtų sukurta nauja įtampos ir destabilizacijos banga Europoje. Reaguodama į tai Lietuva ragins partnerius įvesti naujų sankcijų, sekmadienį pareiškė Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM).

„Tai desperaciniai Putino ir Lukašenkos žingsniai, kuriais siekiama sukelti dar vieną įtampos ir destabilizacijos bangą Europoje“, – teigiama sekmadienį išplatintame pareiškime.

„Tokiais veiksmais Baltarusija dar labiau įtraukiama į karą su Ukraina ir priešpriešą su demokratiniu pasauliu. Vis labiau netenkanti suvereniteto, Rusijos agresiją remianti ir jai padedanti, vis tampriau į Rusijos karinius planus integruojama Baltarusija yra papildomas rizikos veiksnys Baltijos regionui“, – teigiama jame.

URM pranešė, kad Lietuva drauge su euroatlantiniais partneriais tarsis, kaip reaguoti į „šiuos militaristinius Rusijos ir Baltarusijos režimų planus“.

„Kaip vieną iš reagavimo priemonių, Lietuva ragins priimti naujas sankcijas“, – nurodoma pareiškime.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šeštadienį pareiškė, kad kaimyninėje Baltarusijoje dislokuos taktinius branduolinius ginklus. Anot jo, šiuo atveju Rusija elgiasi taip pat kaip JAV, savo taktinius branduolinius ginklus laikanti sąjungininkų teritorijoje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA