REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Sausio 9 d. 15:12

Dirbti Vokietijoje – su suklastotu vairuotojo pažymėjimu, ginklu ir kvaišalais

Kalvarija

VSAT nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: VSAT informacija


255990

Kalvarijos pasienio užkardos pasieniečiai iš Lietuvos išvykstančiame automobilyje aptiko visą draudžiamų daiktų rinkinį – kvaišalų, pistoletą, baltarusiškų cigarečių, suklastotą vairuotojo pažymėjimą.

Penktadienio naktį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos pasienio užkardos pareigūnai Kalvarijos savivaldybėje, Salaperaugio kaimo apylinkėse, kelyje Kaunas–Marijampolė–Suvalkai, patikrinti sustabdė automobilį „Volvo S80“ latviškais registracijos numeriais.

Jį vairavęs 48-ių latvis dokumentų kontrolės metu pasieniečiams pateikė Lenkijoje išduotą vairuotojo pažymėjimą. Atidžiai jį apžiūrėjusiems pasieniečiams kilo įtarimas, kad dokumentas greičiausiai padirbtas: imituota holograma ir mikrotekstas, kuriame kai kurie žodžiai parašyti su klaidomis.

Atliekant automobilio patikrą, tarp priekinių sėdynių rasta metalinė dėžutė, su, įtariama, augalinės kilmės narkotinėmis medžiagomis – kanapėmis ir jų dalimis.

Juodame lagamine aptikta plastiko dėžutė su, įtariama, taip pat kanapėmis, kitoje dėžutėje – kanapių smulkintuvas ir plastikinis prietaisas rūkyti.

Raudoname latvio lagamine rastas dujinis pistoletas „Blow Mini 9 MM. M.06“ su aštuoniais šoviniais.

Neteisėtų daiktų sąrašą užbaigė automobilio bagažinėje, šiukšlių maiše, gabenti 200 pakelių cigarečių „Premier“ su baltarusiškais akcizo ženklais.

„Volvo“ vairuotojas pasieniečiams patvirtino, jog tai tikrai narkotinės medžiagos, įsigytos Daugpilio turguje iš nepažįstamo asmens.

Kvaišalais, pistoletu ir kanapėmis apsirūpinęs latvis važiavo į Vokietiją dirbti vilkiko vairuotoju.

Į Lietuvą jis atvyko per vidinę ES sieną su Latviją, kur nuolatiniai pasienio tikrinimai nėra atliekami.

Latvis sulaikytas 48-ioms valandoms ir uždarytas į areštinę.

Automobilis, ginklas, kvaišalai, cigaretės ir kiti daiktai saugomi Kalvarijos pasienio užkardoje.

Varėnos pasienio rinktinėje pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo juo, dėl neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu ir šaudmenimis, dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

Kalvarijos pasienio užkardoje atliekama administracinė teisena dėl akcizinių prekių įsigijimo ir gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką. Didžiausia latviui gresianti bausmė – laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Trečiojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.

Penktadienį teisme buvo sprendžiamas klausimas dėl latvio suėmimo.


Foto galerija:

VSAT nuotr.
VSAT nuotr.REDAKCIJA REKOMENDUOJA