REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2018 m. Spalio 5 d. 09:15

Didžiausia Lietuvos automobilių ralio čempionato intriga - Druskininkuose

Alytus

Miko Marczyk ekipažas Elektrėnų ralio apdovanojimų ceremonijoje

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


55186

Jau spalio 6 d. Druskininkuose paaiškės, kas - Giedrius Notkus, Benediktas Vanagas ar Vaidotas Žala - taps Lietuvos automobilių ralio čempionato nugalėtojais.

Spalio 6 d. Druskininkuose startuos penktasis - finalinis Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas „Rally Classic Druskininkai“. Šiais metais paskutinysis ralio etapas ypač intriguojantis - jo metu ralyje dėl nugalėtojo titulo varžysis net trys lyderiai: Giedrius Notkus, Benediktas Vanagas ir Vaidotas Žala. Ralio finalas taip pat stebins visureigių varžybomis bei galimybe pabendrauti su sportininkais.

Šiemet ralis startuos spalio 6 d. 9:30 val. Vilniaus alėjoje, centrinėje Druskininkų aikštėje. Ralio žiūrovai šioje vietoje turės net dvi progas (šeštadienį 13:00 val. ir 18:00 val.) išvysti gyvus interviu su varžybų dalyviais, gauti ralio meistrų autografus, sužinoti daugiau apie automobilių sportą.

Ralio organizatoriai šiemet kviečia žiūrovus dalyvauti ralio pasų žaidime. Įsigiję ralio pasą, sporto entuziastai galės laimėti vertingus rėmėjų įsteigtus prizus, tarp jų ir Druskininkų Aqua parko dovanas. Ralio pasus įsigyti bus galima viešbučiuose ,,Europa Royale“ ir ,,Regina“, taip pat prie įvažiavimų į greičio ruožus.

Druskininkų ralis jau nuo 2011 m. yra paskutinis Lietuvos Ralio čempionato etapas. 106 kilometrų trasa driekiasi per Dzūkijos miškus Druskininkų, Varėnos ir Lazdijų apylinkėse. Šis ralio etapas yra lenktynininkų ir žiūrovų mėgstamiausias dėl unikalios smėlėtos dangos.

Šiemet ralyje dalyvaus 111 sportininkų, tarp kurių - lenktynininkai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Ukrainos ir net iš Kinijos. Renginys pritrauks ir sunkiųjų automobilių gerbėjus - pirmą kartą „Rally Classic“ metu vyks Lietuvos visureigių čempionato „Rally Raid“ įskaitinis etapas. Visureigiai trasoje startuos paskutiniai.

„Rally Classic“ Druskininkuose yra vienintelė Lietuvos ralio čempionato dalis, kurioje varžybos vyksta ir naktį. Šiais metais naktį vyks du greičio ruožai, tapsiantys iššūkiu sportininkams, nes, vairuojant tamsoje, dėl minkšto grunto kiekviename rate gali laukti nauji netikėtumai.

Pasak dukart ralį nugalėjusio Vaidoto Žalos, Druskininkų ralis yra geriausia treniruotė pasiruošti Dakaro raliui. Lenktynininkas kitąmet Peru vyksiančiame legendiniame ralyje dalyvaus jau ketvirtą kartą. Šiemet Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas Dakare iškovojo 18-ą vietą.

„Siauri naktiniai miško greičio ruožai aplink Grūto parką paverčia „Rally Classic” išskirtiniu Lietuvos automobilių ralio renginiu”, - sakė vienas iš varžybų lyderių Vaidotas Žala. „Naktinės trasos reikalauja daug įgūdžių ir tikslumo. Man labai patinka, kad ralio renginiai vyksta vieno gražiausių Lietuvos kurortų - Druskininkų - centre. Atidavęs visas jėgas varžyboms šeštadienį, sekmadienį gali nerti į Aqua parką. Druskininkų savivaldybės palaikymas užtikrina, kad Druskininkų etapas taptų tikra Lietuvos automobilių ralio čempionato finalo švente.”

Miko Marczyk, sparčiai kylantis lenkų lenktynių talentas pakomentavo, jog Lietuvos Ralio čempionatas - puiki proga išbandyti europinio lygio varžybas. Marcyk ir komanda tapo greičiausiu lenkų ekipažu ir užėmė ketvirtąją vietą šių metų Elektrėnų ralyje - vienoje iš Lenkijos automobilių ralio čempionato įskaitinių dalių. Rugsėjo 23d. puikiai pasirodęs PZM Lenkijos ralyje ir atvažiavęs penktas, 22-ejų Marczyk tapo vienu labiausiai sekamų jaunųjų Europos lenktynininkų.

„Varžytis Lietuvoje buvo tikras malonumas“, - sakė Marczyk. „Lietuviški raliai dažniausiai yra trumpesni nei kitur regione, todėl jų metu būtina neprarasti koncentracijos nė akimirkai. Konkurencija taip pat ypač aukšta - Vaidotas Žala Elektrėnų ralio metu dažniausiai buvo greitesnis už lenkų varžovus. Tai padėjo mums tapti profesionalesniems. Manau, kad Lietuva galėtų prisijungti prie Europos ralio čempionato, nes Lietuvos automobilių ralio čempionato etapai yra tikrai sudėtingi, o pats renginys - gerai suorganizuotas. Būtų puiku varžytis šiame ralyje tarptautiniu mastu.“

„Rally Classic“ žiūrovai laukiami prie Europa Royale viešbučio, kur stovės ralio podiumas. Nuo 20:00 val. čia vyks Ralio pasų žaidimas, o 20:40 val. prasidės apdovanojimų ceremonija. Ralio žiūrovai, nusprendę likti Druskininkuose ir po varžybų, turės galimybę apsilankyti varžybų dūzgėse, kurios nuo 23:00 val. vyks Aqua naktiniame klube.REDAKCIJA REKOMENDUOJA