REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gatvė2023 m. Kovo 3 d. 14:29

Didėja baudos: sostinėje už nutemptą automobilį teks mokėti tris kartus brangiau

Vilnius

Etaplius.ltŠaltinis: Vilniaus miesto savivaldybės inf.


260643

Kovą sukanka metai, kai Vilniuje imtos taikyti sugriežtintos priemonės kelių eismo taisykles pažeidžiantiems, o teisę nutempti automobilius įgijo ir savivaldybės pareigūnai, ne vien policija.

Per mėnesį Vilniuje vien viešosios tvarkos pareigūnai nustatydavo apie 2000 KET pažeidimų, kurių dalis buvo itin šiurkštūs, kėlė grėsmę kitiems, sudarydavo kliūtis, pavojingas eismo situacijas, trukdydavo atlikti darbus, judėti po Vilnių darniai ir sklandžiai. Per metus nutempta 2710 tokių pažeidėjų automobilių.

Išvežami tik tie automobiliai, kurie pastatomi draudžiamoje vietoje ir kelia grėsmę kitų eismo dalyvių saugumui (užstoja matomumą), pažeidžia kitų eismo dalyvių judėjimo galimybę (važiuoti dviračių taku, eiti šaligatviu), trukdo privažiuoti avarinėms tarnyboms, trukdo šiukšliavežėms privažiuoti prie atliekų konteinerių. Statistika rodo, kad priverstinis automobilių nutempimas vairuotojų įpročius pakeitė kur kas ženkliau, nei geranoriški prašymai, įspėjimai ir paprastos baudos – visa tai daugeliui nesukeldavo realių nepatogumų. Būtinybė ieškoti savo automobilio specialioje aikštelėje pažeidėjų skaičių sumažino.

Nuo kovo 4 dienos Vilniuje priverstinis transporto priemonės nuvežimas iš vietų, kuriose draudžiama stovėti ar sustoti, kainuos 100 Eur (buvo 36,30 Eur), o automobilio saugojimo paros kaina aikštelėje mažėja nuo 8,47 Eur iki 2,73 Eur.

Pažeidėjai nutemptas mašinas atsiima iš stovėjimo aikštelės Eišiškių pl. 127. Trumpuoju numeriu 19988 teikiama informacija ir apie tai, kiek KET pažeidėjui reiks susimokėti už automobilio nutempimą ir laikymą aikštelėje.

Kodėl kinta įkainis

Prieš metus automobilio nuvežimo paslaugos teikėjas vieneriems metams buvo išrinktas viešojo konkurso būdu, pagal žemiausią pasiūlytą kainą. Per tą laiką, kaip rodo rinkos konsultacijos ir apklausos, sąnaudos išaugo, pasiūlytos kainos neužteko padengti paslaugos sąnaudas, tad įkainius tenka koreguoti.

Savivaldybė šiuo metu organizuoja naujo viešojo pirkimo procedūras ir, atrinkusi laimėtoją, sudarys naują sutartį trejiems metams su mažiausią paslaugų kainą pasiūliusiu tiekėju. O kol kas, pereinamuoju dviejų mėnesių laikotarpiu, kad tvarka gatvėse būtų prižiūrima ir nenutrūktų, savivaldybė sudarė sutartį su paslaugos tiekėju dėl 100 Eur įkainio, kuris preliminariai galios iki balandžio mėnesio vidurio.REDAKCIJA REKOMENDUOJA