REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2023 m. Lapkričio 20 d. 11:33

Devynioliktoji J. Paukštelio premija įteikta Kęstučiui Macijauskui

Pakruojis

Pakruojo r. savivaldybės nuotr.

EtapliusŠaltinis: Pakruojo rajono savivaldybė


283970

Kaip ir kasmet, lapkričio mėnesį Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka suorganizavo tradicinę knygų mugę, kurios metu suplanuota daug įdomių renginių. Vienas iš jų – rašytojo Juozo Paukštelio premijos įteikimas.

Lapkričio 17 d. popietę Pakruojo ugniagesių draugijos stoginėje vykusiame renginyje 19-oji rašytojo Juozo Paukštelio premija įteikta Kęstučiui Macijauskui už knygą „Debesų žuvys“.

Apie Juozo Paukštelio literatūros premijos idėją, laureatus, tradicijas ir perspektyvas papasakojo Pakruojo rajono savivaldybės administracijos Kultūros paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Renata Budrienė. Įspūdžiais apie knygą ir kokius prisiminimus ji iššaukė dalijosi rašytojo Juozo Paukštelio literatūros premijos skyrimo komisijos (Komisijos) pirmininkas, Pakruojo rajono savivaldybės vicemeras Virginijus Kacilevičius. Džiaugdamasis vieningu Komisijos sprendimu akcentavo, kad rašytojo retorika artima J. Paukštelio tradicijoms.

Į renginį premijos laureato palaikyti atvyko gausus jį nominavusio Tauragės rajono literatų klubo „Žingsniai“ narių būrys. Klubo atstovas Eugenijus Šaltis pasidžiaugė artimu Tauragės ir Pakruojo kultūriniu bendradarbiavimu ir sveikindamas K. Macijauską akcentavo, kad ryšys tik sustiprės.

J. Paukštelio premijos laureatą pasveikino Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Margis, administracijos direktorius Mindaugas Veliulis užrišo simbolinę, vardinę tautinę juostą.

Renginio metu dainas atliko Pakruojo kultūros centro folkloro ansamblis „Verdenė“ m(vad. Ramunė Petraitienė), ištraukas skaitė Pakruojo literatų klubo „židinys“ pirmininkė Edita Kurauskienė bei narės Inta Bulaitienė ir Gražina Gricienė.

Renginį organizavo ir vedė Rašytojo Juozo Paukštelio literatūros premijos skyrimo komisijos narė, Pakruojo rajono savivaldybės Kultūros paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyriaus vyriausioji kalbos tvarkytoja Rita Nikalajevienė.

Knygos autorius Kęstutis Macijauskas iš Tauragės kilęs menininkas - ne vieną vaidmenį įkūnijęs aktorius, 2015 m. už antraplanį vaidmenį TV seriale „Naisių vasara“ pelnęs Auksinį scenos kryžių.REDAKCIJA REKOMENDUOJA