REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Liepos 12 d. 07:49

Devintus metus šaliai vadovaujanti D. Grybauskaitė: daugelį siektų tikslų pavyko įgyvendinti

Vilnius

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


44885

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vertindama savo devynerių metų vadovavimo šaliai laikotarpį, sako, kad jai pavyko pasiekti daug užsibrėžtų tikslų. Tačiau jos susirūpinimą ir nepasitenkinimą kelia per lėti valstybėje vykstančių pertvarkų tempai.

„Tikslai ateinant buvo įvairūs. Tai ir ekonominės situacijos suvaldymas - tuo metu buvo krizė, saugumo garantijų valstybei užtikrinimas - tai pasiekta; ir gynybos planai, ir šauktiniai, ir NATO batalionas, oro gynybos įtvirtinimas, energetinė nepriklausomybė. Daug dalykų, kurių siekiau pavyko pasiekti ir dėl to džiaugiuosi“, - LRT radijui sakė D. Grybauskaitė. - O kalbant apie tai, kas galbūt kėlė nerimą ar kelia susirūpinimą, ar mažiau tenkina - tai turbūt pertvarkų tempai, pokyčių tempai, norėčiau ir norėjau matyti viską vykstant greičiau, tačiau suprantu, kad rezultatas priklauso nuo bendrų pastangų valstybėje, ne nuo vieno prezidento ar vienos institucijos darbo“.

Prezidentė tikino, kad paskutiniaisiais prezidentavimo metais skirs daugiau dėmesio tam, kad būtų įtvirtinti esami šalies pasiekimai.

Šalies vadovė akcentavo, kad Lietuvai šiuo metu kyla labai daug svarbių klausimų.

Kalbėdama apie aktualiausias Lietuvai problemas, prezidentė vardino geopolitinius iššūkius, transatlantinį susiskaldymą, JAV bei ES prekybos karus, ekonominį stabilumą, „Brexit“, Lietuvos piliečių socialines garantijas, naująją finansinę ES perspektyvą, energetinės nepriklausomybės įtvirtinimą, sinchronizaciją su kontinentine Europa, pasirengimą referendumui dėl dvigubos pilietybės.

„Prie ko limpa darbai, prie to ir limpa“, - apibendrindama pabrėžė D. Grybauskaitė.

D. Grybauskaitė 2009 m. gegužės 17 d. vykusiuose prezidento rinkimuose buvo išrinkta pirmajai kadencijai. 2009 m. liepos 12 d. vyko jos inauguracijos ceremonija.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA