REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Birželio 11 d. 10:30

Dėl tarybos narių išmokų pareikšti įtarimai Alytaus ir Mažeikių rajono politikams

Alytus

BNS/Fotobankas nuotr.

Gytis PankūnasŠaltinis: ELTA


304290

Atliekant ikiteisminius tyrimus dėl galimo savivaldybių tarybos narių piktnaudžiavimo panaudojant lėšas, skiriamas jų, kaip tarybos narių, veiklos išlaidoms apmokėti, pareikšti įtarimai Alytaus rajono savivaldybės tarybos nariui Danieliui Jakubavičiui ir buvusiam Mažeikių rajono savivaldybės tarybos nariui Vytautui Visminui, pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Anot STT, turimais duomenimis, tarybų nariai galimai suklastojo tikrus dokumentus, juose įtvirtindami tikrovės neatitinkančius duomenis apie patirtas išlaidas, nesusijusias su tarybos nario veikla, kurios negalėjo būti atlyginamos.

Teisėsauga nurodo, kad D. Jakubavičius, eidamas Alytaus rajono savivaldybės tarybos nario pareigas ir galimai piktnaudžiaudamas savo tarnybine padėtimi, Alytaus rajono savivaldybės administracijai galimai padarė didesnę nei 8 000 eurų žalą. Jam pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo, dokumentų suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu ir sukčiavimo.

Kito tyrimo duomenimis, V. Visminas, būdamas Mažeikių rajono savivaldybės tarybos nariu ir galimai piktnaudžiaudamas savo tarnybine padėtimi, Mažeikių rajono savivaldybės administracijai galimai padarė didesnę nei 3 000 eurų žalą. Jam pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo ir piktnaudžiavimo.

Šiuo metu STT atliekami ikiteisminiai tyrimai dėl 26 savivaldybių tarybos narių išmokų naudojimo: Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio miestų bei Alytaus, Utenos, Ukmergės, Kretingos, Ignalinos, Mažeikių, Šilutės, Jonavos, Lazdijų, Pasvalio, Prienų, Telšių, Radviliškio, Joniškio, Tauragės, Zarasų, Akmenės, Kaišiadorių rajonų ir Birštono, Marijampolės, Neringos, Pagėgių, Druskininkų savivaldybėse.

Visuomenininkui A. Tapinui inicijavus savivaldos politikų lėšų įsisavinimo tyrimą „Skaidrinam“ ir dėl to kilus skandalui dėl galimo politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, į teisėsaugos akiratį pakliuvo daugybė savivaldybių.REDAKCIJA REKOMENDUOJA