REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Birželio 18 d. 09:38

Dėl Šilutės tarybos nariui R. Stonkui skirtų išmokų pateiktas daugiau negu 20 tūkst. eurų ieškinys

Šilutė

BNS/Fotobanko nuotr.

Gytis PankūnasŠaltinis: ELTA


305232

Teismui pateiktas daugiau negu 20 tūkst. eurų ieškinys dėl Šilutės tarybos nariui R. Stonkui galimai nepagrįstai suteiktų išmokų, pranešė prokuratūra.

Kaip skelbia prokuratūra, Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai kreipėsi į Tauragės apylinkės teismą su civiliniu ieškiniu dėl daugiau negu 20 tūkst. eurų, kaip nepagrįstai išmokėtų Šilutės rajono tarybos nariui R. Stonkui, grąžinimo į Šilutės rajono savivaldybės biudžetą.

Anot teisėsaugos, R. Stonkus, būdamas tarybos nariu, gaudavo su šiomis pareigomis susijusių išlaidų kompensavimą iš savivaldybės biudžeto. Remiantis gautais dokumentais, jis teikė savo išlaidų, susijusių su jo, kaip tarybos nario veikla, kuro įsigijimo, automobilių remonto, telefonų nuomos, telefoninių pokalbių ir interneto paslaugų dokumentus.

Prokuratūra nurodo, kad iš pateiktų dokumentų matyti, jog tam tikrais laikotarpiais degalai buvo perkami per dieną net penkis kartus, tarp kai kurių pylimų trumpas laiko tarpas bei pilti dideli degalų kiekiai. Taip pat nustatyti nevienkartiniai atvejai, kuomet jis kurą pildavosi 2-3 kartus per dieną. R. Stonkus turėjo teisinį pagrindą gauti kompensaciją už patirtas išlaidas vykdant tarybos nario funkcijas, tačiau realiai gavo kelis kartus daugiau, negu turėjo išlaidų.

Taip pat tyrimo metu buvo nustatyta, kad minėtas tarybos narys kadencijos laikotarpiu pateikė sąskaitas-faktūras už jo naudojamų automobilių remontą. Iš pateiktų sąskaitų matyti, kad automobiliai buvo remontuojami vidutiniškai kartą per mėnesį.

„Atsižvelgiant į remonto darbų dažnumą, jų pobūdį, kainą, darytina išvada, jog visos jo naudotų automobilių remonto ir priežiūros išlaidos buvo kompensuojamos iš tarybos nario veiklai skirtų lėšų, tačiau remontuotais automobiliais R. Stonkus naudojosi ir savo reikmėms“, – teigiama prokuratūros pranešime.

Anot teisėsaugos, tyrimo metu nustatyti šie bei kiti duomenys leidžia daryti pagrįstą išvadą, kad remdamasi tokiais dokumentais Šilutės rajono savivaldybė minėtas kompensacijas R. Stonkui išmokėjo nepagrįstai, todėl prokuratūra siekia nepagrįstai išmokėtą sumą grąžinti į savivaldybės biudžetą.

Šis Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorų civilinis ieškinys yra vienuoliktas, pateiktas Tauragės apylinkės teismui. Prokurorai jau kreipėsi į teismą dėl 2019-2023 m. kadencijos laikotarpiu minėtos savivaldybės narių: Lilijanos Lekavičienės, Algirdo Gečo, Zigmanto Merliūno, Genovaitės Kimbrienės, Arūno Jagmino, Stepono Kazlausko, Sandros Tamašauskienės, Daivos Žebelienės, Antano Martinkaus ir Vlado Kainovaičio nepagrįsto praturtėjimo.

Prokurorai pateikė teismui ieškinių daugiau negu 169 tūkst. eurų sumai, kuri turėtų būti grąžinta į Šilutės rajono savivaldybės biudžetą.

Primenama, kad visuomenininkui Andriui Tapinui inicijavus savivaldos politikų lėšų įsisavinimo tyrimą „Skaidrinam“ ir dėl to kilus skandalui dėl galimo politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, į teisėsaugos akiratį pakliuvo daugybė savivaldybių.REDAKCIJA REKOMENDUOJA