REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Birželio 15 d. 10:23

Dėl R. Žemaitaičio pasisakymų apie žydus Seimo pirmininkė kreipiasi į Etikos komisiją

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Augustas StankevičiusŠaltinis: BNS


270305

Dėl parlamentaro Remigijaus Žemaitaičio pasisakymų apie žydus Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen kreipiasi į Etikos komisiją.

„Kreipiuosi į Seimo Etikos komisiją, kad apsvarstytų jo šios savaitės pasisakymus, kurie, mano asmeniniu vertinimu, išeina už visų įmanomų ribų to, ką galėtų sakyti ne tik Seimo narys, bet ir bet kuris save gerbiantis žmogus“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė Seimo vadovė.

Pasak jos, komisija galėtų priimti sprendimą dėl apkaltos parlamentarui.

R. Žemaitaitis šią savaitę feisbuke paskelbė keletą antisemitinio pobūdžio pasisakymų: apkaltino žydus lietuvių trėmimu, žudymu, piktinosi premjerės Ingridos Šimonytės vizitu Izraelyje.

Dėl šių pasisakymų Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą.

V. Čmilytės-Nielsen teigimu, Seimo nario retorika kiršina visuomenę ir skatina neapykantą.

„Jo pasisakymai yra antisemitiniai. Čia galima svarstyti, ar, ruošiantis NATO summitui, suaktyvėjus priešiškų šalių dezinformacijos kampanijoms, R. Žemaitaitis yra šiaip tik naudingas... žmogus, ar jis tą daro sąmoningai. Abu variantai įmanomi“, – sakė parlamento vadovė.

Parlamentaro įrašus feisbuke pasmerkė ir Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės vadovė Faina Kukliansky.

Anksčiau dėl antisemitinio pasisakymo apie nugriautą palestiniečių mokyklą „Laisvės ir teisingumo“ partijos valdyba gegužę sustabdė R. Žemaitaičio narystę šioje partijoje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA