REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Rugsėjo 2 d. 09:48

Dėl R. Šimašiaus socialdemokratai kreipėsi į STT ir VRK

Vilnius

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


186571

Dėl įtartinų sostinės mero Remigijaus Šimašiaus veiksmų socialdemokratai trečiadienį kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) ir Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK).

„STT prašome pradėti ikiteisminius tyrimus dėl prekybos poveikiu, kyšininkavimo ir piktnaudžiavimo. Taip pat prašome pradėti ikiteisminį tyrimą dėl verslininko Benedikto Gylio ir jo pusseserės, dabartinės mero žmonos Gilmos Teodoros Gylytės veiksmų, klausdami, ar nurodytieji veiksmai atitinka korupcinio nusikaltimo požymius“, – paaiškina Seimo pirmininkės pavaduotojas Julius Sabatauskas.

Kreipimesi nurodoma, kad besibaigiant pirmajai R. Šimašiaus kadencijai, B. Gylys paaukojo R. Šimašiui 7 tūkst. Eur. Kaip sakoma socialdemokratų pranešime spaudai, netrukus B. Gylio pusseserė, dabartinė R. Šimašiaus žmona G. T. Gylytė laimėjo 12,1 tūkst. Eur savivaldybės konkursą, R. Šimašiui pradėjus antrąją kadenciją, B. Gylio fondas laimėjo 44,5 tūkst. Eur savivaldybės konkursą. Anot socialdemokratų, vėliau G. T. Gylytės įmonė laimėjo 713 tūkst. eurų viršijusį savivaldybės užsakymą.

„R. Šimašius galėjo tiesiogiai ar netiesiogiai atstovauti aukotojo asmeniniams ir grupiniams interesams, taip jam atsidėkodamas. VRK prašome nustatyti, ar nebuvo pažeistas įstatymas, kuriuo draudžiami susitarimai su aukotojais – išrinkti pareigūnai negali atsidėkoti už aukas“, – kreipimąsi į VRK apibendrina LSDP Vilniaus skyriaus pirmininkas Povilas Pinelis.

Už prekybą poveikiu Baudžiamajame kodekse numatyta bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų; už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi – bauda arba laisvės atėmimas iki septynerių metų; už kyšininkavimą – bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki septynerių metų.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA