REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Šiaulių miesto savivaldybės informacija2021 m. Kovo 31 d. 19:46

Dėl prarastų milijonų didieji miestai dar kartą kreipiasi į Vyriausybę

Šiauliai

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


170195

Dar praėjusiais metais Šiaulių miesto meras Artūras Visockas kreipėsi į Finansų ir į Ekonomikos ir inovacijų ministerijas, prašydamas nepalikti užribyje miestų viešojo transporto bendrovių. Nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams jau kurį laiką siūlomos įvairios paramos priemonės, tačiau milijoninių didmiesčių nuostolių šalies valdžia nenorėjo matyti. Dabar į Vyriausybę kreipiasi jau visu didžiųjų miestų merai. Prašomų kompensuoti patirtų nuostolių suma – beveik 30 mln. eurų.

Prieš daugiau nei metus, dėl pandemijos grėsmės, Vyriausybės nutarimu visoje šalyje buvo paskelbta valstybės lygio ekstremali situacija, vėliau – karantinas. Valstybės operacijų vadovo sprendimu buvo apribotas keleivių vežimas. Pagal teisės aktus miestai privalėjo užtikrinti viešojo transporto paslaugas, nors keleivių srautai drastiškai sumažėjo. Praėjus pirmajai COVID-19 bangai, Šiaulių miesto meras Artūras Visockas kreipėsi į Lietuvos savivaldybių asociaciją, prašydamas visos šalies savivaldos vardu kelti klausimą dėl paramos nuostolingai dirbančiam miestų viešojo keleivinio transporto sektoriui. Siekį inicijuoti diskusiją su Vyriausybės atstovais dėl keleivių vežėjų patirtų nuostolių kompensavimo tada parėmė Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis. Tiesa, nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams paramos mechanizmus ir ekonomikos gelbėjimo planus kūrusios ministerijos savivaldybių nuotolių nematė.

Dabar, kai nuostoliai pasiekė įspūdingas sumas, prie Artūro Visocko iniciatyvos jungiasi visų didžiųjų miestų vadovai. Kauno, Vilniaus, Šiaulių, Klaipėdos ir Panevėžio merai Vyriausybės prašo kompensuoti dėl ekstremaliosios situacijos patirtą žalą už 2020 m., kuri siekia beveik 30 milijonų eurų.

„Savivaldybėms buvo kompensuojamos įvairios smulkios išlaidos susijusios su pandemijos valdymu, tačiau didžiausių nuostolių iki šiol nenorėta pripažinti. Nors ankstesni ministerijų atsakymai tarsi sakė, kad neturėtume vilčių, tačiau manau, kad mūsų bendras kantrus darbas duos vaisių. Tokio dydžio prarastos lėšos reikštų miestuose nepadarytus darbus ir neįvykdytus projektus. Tai neteisinga mūsų gyventojų atžvilgiu“, – komentavo situaciją Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Pridedama: Merų raštas VyriausybeiREDAKCIJA REKOMENDUOJA