REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Gruodžio 11 d. 16:00

Dėl neteisėtų migrantų gabenimo per Lietuvą nuteisti du užsieniečiai

Panevėžys

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


286136

Penktadienį Panevėžio apygardos teismas 47 metų Kirgizijos ir 44 metų Armėnijos piliečiams dėl neteisėto žmonių gabenimo per Lietuvos sieną veikiant bendrininkų grupėje paskyrė po 8 mėnesius laisvės atėmimo, pranešė prokuratūra.

Šiemet, gegužės 30 dienos popietę, Panevėžio miesto aplinkkelyje policijos pareigūnai patikrinimui sustabdė du automobilius. Juose, be vairuotojų, važiavo 7 Irako Respublikos piliečiai. Pastarieji, prieš maždaug mėnesį neteisėtai patekę iš Baltarusijos į Latviją, buvo savavališkai pasišalinę iš pabėgėlių centro Rygoje ir bandė išvykti į Vakarų Europą.

Ir ikiteisminio tyrimo metu, ir bylą nagrinėjant teisme, kaltinamieji savo kaltę pripažino. Jie teigė atsiliepę į nepažįstamo asmens skelbimą vežti žmones. Už kiekvieną iš Latvijos į Vokietiją pervežtą asmenį jiems buvo pažadėtas 700–800 eurų atlygis.

Panevėžio apygardos teismas, išnagrinėjęs šią bylą, penktadienį abu teisiamuosius pripažino kaltais. Jiems skirta po 8 mėnesius laisvės atėmimo. Iš Kirgizijos piliečio nuspręsta konfiskuoti daugiau kaip 3 tūkst. eurų, o iš Armėnijos piliečio – daugiau kaip 10,3 tūkst. eurų bei abiejų vyrų mobiliojo ryšio telefonus.REDAKCIJA REKOMENDUOJA