REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Balandžio 23 d. 16:58

Dėl neatsakingo žmonių požiūrio kylantys gaisrai: liepsnos padaro žalą augalijai, smulkiesiems gyvūnams ir dirvai

Kaunas

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


127364

Užsitęsęs sausas pavasaris gamtos sergėtojams, pirmiausia, asocijuojasi su netramdomais pernykštės žolės padegėjais. Nors gaisrų sukėlėjai griežtai baudžiami, bausmės jų negąsdina, gaisrų kasmet vis daugėja. Vienas iš gaisro sukėlėjų – žmogus. Dėl neatsakingo žmogaus požiūrio, neatsargaus ugnies naudojimo kyla gaisrai. Taip pat kasmet užregistruojama nemažai ir tyčinių padegimų.

Ugnis sunaikina augaliją bei jos šaknis, nukenčia dirvožemis. Tokie gaisrai kelia pavojų ir žmonių gyvybei bei sveikatai. Žolės gaisrai teršia orą, tokia tarša kenkia ir gyvūnams, ir žmonėms. Neprižiūrima ugnis atvirose vietovėse kelia grėsmę ir žmonių turtui.
Tokių pavyzdžių būta jau ir Birštono savivaldybėje, Panartiškių kaime. Gaisras išplito ir suniokojo turtą, padarydamas nuostolių savininkui.
Birštono savivaldybės administracijos civilinės saugos vyriausiasis specialistas Aleksas Trakys kartu su Birštono seniūnijos seniūnu Jonu Kederiu balandžio 21 dieną lankėsi pas seniūnijos gyventojus, bendravo su žemės savininkais, aiškindami, primindami ir įteikdami paruoštas skrajutes, kad už žolės deginimą įstatymai numato administracinę atsakomybę, o tai reiškia, kad kaltininkams gresia baudos. Sausos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų degintojai, pažeidžiantys aplinkos apsaugos reikalavimus, bus baudžiami piniginėmis baudomis.
Netapkime gaisro sukėlėjais! Atsargiai elkimės gamtoje – dėl savo ir savo artimųjų saugumo!
Jeigu vis dėlto nepavyko išvengti gaisro, nedelsdami perspėkite namuose esančius artimuosius ir kvieskite ugniagesius. Bendrasis pagalbos telefonas 112.

Birštono savivaldybės administracijos civilinės saugos vyriausiojo specialisto informacija

Parengta pagal Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM rekomendacijasREDAKCIJA REKOMENDUOJA