REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2022 m. Spalio 14 d. 14:25

Dėl moters išžaginimo Latvijoje sulaikytas Lietuvos pilietis

Pasaulis

BNS / Fotobanko nuotr.

Rūta AndrošiūnaitėŠaltinis: BNS


248661

Latvijos policija dėl jaunos moters išžaginimo Paviluostos paplūdimyje sulaikė Lietuvos pilietį, kuris nusikaltimo metu buvo nepilnametis, penktadienį pranešė Liepojos kriminalinės policijos viršininko pavaduotojas Martinis Brižas.

Pernai liepos 7 dieną policija gavo pranešimą apie moters išžaginimą Paviluostos paplūdimyje. Nukentėjusioji nuvežta į medicinos įstaigą, Paviluostos rajone buvo pradėta įtariamojo paieška.

Tyrimo metu buvo gauta žagintojo DNR, paimti Paviluostos stebėjimo kamerų įrašai.

Vasario mėnesį pagal filmuotą medžiagą nustatytas asmuo, vizualiai atitinkantis įtariamąjį – 2004 metais gimęs Lietuvos pilietis, kuris nusikaltimo metu buvo nepilnametis.

Latvijos policija ėmė bendradarbiauti su kolegomis lietuviais, nukentėjusioji atpažino užpuoliką, o jo DNR sutapo su žagintojo. Rugsėjo viduryje įtariamasis buvo sulaikytas.

Įtariamasis savo kaltės nepripažįsta, bet surinkus įrodymus byla buvo perduota prokuratūrai, pradėsiančiai baudžiamąjį persekiojimą.

Įtariamasis, kuris anksčiau nebuvo patekęs į Latvijos policijos akiratį ir nebuvo teistas Lietuvoje, atvežtas į Latviją ir laikomas arešto sąlygomis.

Pagal Latvijos baudžiamąjį kodeksą už išžaginimą skiriama įkalinimo bausmė nuo ketverių iki 10 metų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA