REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Rugsėjo 14 d. 12:56

Dėl humanitarinių priežasčių į Lietuvą leista atvykti daugiau nei 200 baltarusių

Vilnius

VRM nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


145679

Vidaus reikalų ministrės Ritos Tamašunienės įsakymu šiuo metu suteikti 205 leidimai Baltarusijos piliečiams atvykti į Lietuvą ypatingais humanitariniais tikslais, iš minėto skaičiaus – 54 Baltarusijos piliečiai jau yra Lietuvoje, pirmadienį pranešė Vidaus reikalų ministerija.

 

„Prasidėjus masiniams protestams kaimyninėje šalyje iš karto pasiruošėme priemonių planą ir iki šiol atidžiai stebime politinę situaciją Baltarusijoje. Esame pasirengę ir toliau padėti Baltarusijos piliečiams, kuriems reikalinga apsauga dėl jiems kylančių grėsmių ir politinių aplinkybių“, – pranešime cituojama R. Tamašunienė.

Ministerijos teigimu, tokie leidimai išduodami gavus Užsienio reikalų ministerijos motyvuotą siūlymą dėl užsieniečio atvykimo į Lietuvą dėl ypatingų humanitarinių priežasčių, pavyzdžiui, dėl susiklosčiusių politinių aplinkybių ar kitokių grėsmių.

VRM primena, kad baltarusiai, siekiantys atvykti į Lietuvą dėl ypatingų humanitarinių priežasčių, turi kreiptis į Lietuvos ambasadą Baltarusijoje dėl Šengeno vizos išdavimo ir pateikti ypatingas humanitarines priežastis patvirtinančią informaciją.

Šengeno viza leidžia atvykti į Šengeno teritoriją ir būti vizoje nurodytą laiką, bet ne daugiau kaip 90 dienų.

Be kita ko, Baltarusijos piliečiai, jeigu jie jaučiasi persekiojami arba kyla reali grėsmė jų saugumui ir gyvybei, gali atvykti į Lietuvą ir pateikti prašymą suteikti prieglobstį. Lietuva prieglobsčio prašymų iš Baltarusijos piliečių yra sulaukusi 16.

Užsieniečiai prašymus suteikti prieglobstį gali pateikti pasienio kontrolės punktui, Valstybės sienos apsaugos tarnybai ar Migracijos departamentui. Išnagrinėjus prieglobsčio prašymą suteikiama viena iš prieglobsčio formų – pabėgėlio statusas arba papildoma apsauga bei išduodamas leidimas gyventi Lietuvoje.

Baltarusiją daugiau nei mėnesį krečia protestai po rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas autoritarinis lyderis Aliaksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Kilę masiniai protestai šalyje malšinami jėga, ES svarsto įvesti sankcijas už smurtą ir rinkimų klastojimą atsakingiems režimo pareigūnams. Baltijos valstybės paskelbė sankcijas Baltarusijos prezidentui A. Lukašenkai ir dar 29 režimo atstovams, kuriuos laiko atsakingais už rinkimų klastojimą ir smurtą prieš taikius demonstrantus.

Jiems penkerius metus uždrausta atvykti į Lietuvą, Latviją ir Estiją.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA