PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Kovo 20 d. 11:50

Dėl galimos korupcijos krašto apsaugos sistemoje apklaustas A. Anušauskas: patikslinau informaciją

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Viktorija SmirnovaitėŠaltinis: ELTA


295496

Trečiadienį Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) apklaustas iš pareigų besitraukiantis ministras Arvydas Anušauskas nurodo pareigūnams patikslinęs paviešintą informaciją apie galimą korupciją krašto apsaugos sistemoje.

„Tikslinau informaciją. Generalinės prokuratūros prašymu, STT turėjo patikslinti informaciją iš mano viešo politinio pareiškimo. Tai tą informaciją patikslinau, apie ką kalbama, kad kontekstas būtų aiškus. Ką galėjau, pateikiau žodžiu, ko negalėjau – manau, jie patys gebės dar surinkti papildomos informacijos“, – Eltai trečiadienį sakė A. Anušauskas.

„Ką reikėjo – pasakiau STT ir viešai tų dalykų nesiruošiu sakyti“, – teigė jis.

ELTA primena, kad šeštadienį iš pareigų pasitraukiantis krašto apsaugos ministras A. Anušauskas pareiškė darbo ministerijoje metu susidūręs su „grubaus kišimosi į viešuosius pirkimus atvejais“.

„Man teko užtrenkti duris kompanijoms, kurios mėgino neteisėtų atlygių siūlymu papirkinėti krašto apsaugos darbuotojus. Bet jos rado atviras duris pas kitus politikus, o Krašto apsaugos ministerija iškart gavo politikų pasiūlymus ir laiškus „daugiau kalbėtis“, – kalbėjo ministras, informuodamas, kad apie tai yra perdavęs informacijos ir Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT).

Ši savo ruožtu pranešė, kad šiuo metu ikiteisminių tyrimų, susijusių su Krašto apsaugos ministerija (KAM), nėra pradėjusi. Visgi, tarnyba patvirtino iš ministerijos sulaukusi informacijos apie Seimo narį Raimundą Lopatą.

Pastarasis tvirtino, kad nėra aišku, ar STT analizuojami duomenys susiję su juo pačiu, ar su galima korupcija pačioje KAM. Visgi, antradienį, tikslinant aplinkybes, STT politiką apklausė kaip liudytoją.