REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 26 d. 18:02

Dėl galimo piktnaudžiavimo tarybos nariams skirtomis lėšomis STT pradėjo tyrimą Akmenės rajono savivaldybėje

Akmenė

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Ignas DobrovolskasŠaltinis: ELTA


296164

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo Akmenės rajono savivaldybėje.

Apie tai savo „Facebook“ paskyroje pranešė „Skaidrinam“ iniciatyvos autorius Andrius Tapinas, pasidalindamas STT pranešimu.

„(...) Ką tik STT mane informavo apie dar vieną pradėtą ikiteisminį tyrimą Akmenės rajone, kur figūruos dar vienas LSDP meras Vitalijus Mitrofanovas, kuris irgi jau suskubo grąžinti apie 1,7 tūkst. euro į savivaldybės kasą, bet kaip sakė prokuroras – pinigų grąžinimas nuo atsakomybės neatleidžia“, – rašė A. Tapinas.

„Vakar buvo išsiųstas pareiškimas ir dėl Klaipėdos rajono politikų“, – pažymėjo jis.

„(...) Specialiųjų tyrimų tarnyboje pradėtas ikiteisminis tyrimas (...) siekiant patikslinti gautą informaciją ir įvertinti, ar 2019-2023 m. kadencijos Akmenės rajono savivaldybės tarybos nariams skiriant išmokas su jų, kaip tarybos narių, veikla susijusioms išlaidoms apmokėti, nebuvo padaryta nusikalstama veika – piktnaudžiavimas, siekiant turtinės ar kitokios asmeninės naudos“, – taip pat rašoma STT pranešime, kuriuo pasidalino visuomenininkas.

ELTA primena, kad pavasarį visuomenininkui A. Tapinui inicijavus savivaldos politikų lėšų įsisavinimo tyrimą „Skaidrinam“ ir dėl to kilus skandalui dėl galimo politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, į teisėsaugos akiratį pakliuvo eilė savivaldybių.

Šiuo metu STT atlieka 25 ikiteisminius tyrimus dėl 24 savivaldybių galimai netinkamo savivaldos lėšų panaudojimo: Vilniaus (2 ikiteisminiai tyrimai), Šiaulių, Panevėžio miestų bei Alytaus, Utenos, Ukmergės, Kretingos, Ignalinos, Mažeikių, Šilutės, Jonavos, Lazdijų, Pasvalio, Prienų, Telšių, Radviliškio, Joniškio, Tauragės, Zarasų rajonų ir Birštono, Marijampolės, Neringos, Pagėgių, Druskininkų savivaldybėse.

Po „Skaidrinam“ vizito, į Akmenės rajono savivaldybės biudžetą meras ir savivaldybės nariai grąžino beveik 14 tūkst. eurų. „Skaidrinam“ tyrimas rodė, kad beveik visi Akmenės politikai atsiskaitydami už degalus naudojosi mažiausiai 10 skirtingų mokėjimo kortelių.

Savivaldybės meras socialdemokratas V. Mitrofanovas grąžino 1,7 tūkst. eurų. Politikas degalams panaudojo 12 kortelių fiziniam asmeniui. Visgi, dauguma mero mokėjimų už kurą buvo grynaisiais pinigais.

„Skaidrinam“ atkreipia dėmesį, kad daugiau kaip 10 kartų piltas kuras 2020 lapkritį – per patį pandemijos karantiną. Nors V. Mitrofanovas turi galimybę naudotis tarnybiniu automobiliu, visgi, važinėdamas asmeniniu pateikė net 242 kuro čekius.REDAKCIJA REKOMENDUOJA