REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2020 m. Sausio 8 d. 14:50

Dėl galimo persekiojimo Seimo narys P. Gražulis kreipėsi į prezidentą G. Nausėdą

Vilnius

Dainiaus Labučio nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


112752

Seimo narys Petras Gražulis tvirtina, kad yra persekiojamas ir apie tai nutarė informuoti Lietuvos prezidentą Gitaną Nausėdą.

„Mūsų demokratinėje valstybėje esu nuolat slaptai sekamas ir stebimas, įrašomi mano pokalbiai telefonu. Mano veiksmai yra filmuojami ir fotografuojami.(....) Jaučiuosi dar blogiau nei sovietiniais laikais – tuomet persekiojo okupantai, dabar savi“, – sako P. Gražulis.

Trečiadienį Seimo narys spaudos konferencijoje paaiškino šią savaitę įvykusį incidentą.

„Šių metų sausio 6 dieną, nuo pat ankstyvo ryto, paskui mane visą dieną demonstratyviai važinėjo sidabrinės spalvos „WV Multivan“ markės mikroautobusas. (pastaba: automobilio valstybiniai numeriai Seimo nariui žinomi). Kaimynai pranešė, kad pastebėjo keistai besielgiančius asmenis, kurie ant jų pastato stogo įžūliai ir demonstratyviai filmavo mano automobilį ilgą laiką. Apie 18.30 val. prie mano dukros namų Kaune pats priėjau prie jų ir atidaręs vairuotojo dureles paklausiau, kas jie tokie ir kodėl persekioja. Pastarieji neprisistatė. Kai pagrasinau iškviesti policiją, jie pažeisdami Kelių eismo taisykles spruko. Automobilyje jie buvo trise – du vyrai ir moteris. Visų amžius virš 30 metų. Priekyje sėdėjo vyras ir moteris, trečiasis slėpėsi ant galinės sėdynės. Pradėjus juos filmuoti, visi veidus bandė paslėpti po kapišonais. Tačiau vieną iš jų man pavyko nufilmuoti“, – sako P. Gražulis.

Anot jo, įrašas labai kokybiškas, todėl tikrai galima nustatyti tapatybę. „Kai po pusvalandžio teikėsi atvykti policija, persekiotojai jau buvo pasprukę. Kuomet policijai papasakojau apie įvykį ir nurodžiau sekusio mane automobilio numerį, pastarieji pareiškė, kad toks automobilis Lietuvoje nėra registruotas, tokio paprasčiausiai nėra. Tą patį vakar patvirtino ir tyrėjas, kuriam priskirtas šis ikiteisminis tyrimas. Perdaviau fotografuotą ir filmuotą medžiagą policijai, perduosiu ir Jums“, – šalies vadovui rašo P. Gražulis.

Jis teigia jaučiąs pareigą informuoti apie tai šalies vadovą. „Man kyla pagrįstas klausimas, ar tokių pareigūnų tokiais metodais prižiūrimi asmenys atsitiktinai užspringsta skrandžio turiniu, nuskęsta balutėse ar išvykę į komandiruotę iškrenta per langą?

Netikiu, kad mano persekiojimas baigsis, bet, gerbdamas Jus, turiu pareigą apie įvykį informuoti. Informuoju Jus, bet ne prokuratūrą ar Specialiųjų tyrimų tarnybą, kadangi mano persekiojimas vykdomas būtent jų pajėgomis“, – sakoma P. Gražulio kreipimesi į G. Nausėdą.

Jis primena, kad pernai birželio 25 d. Seimas netenkino prokuratūros prašymo ir nepanaikino jo teisinės neliečiamybės. „Po to gavau laišką iš STT, kad mano elektroninių prietaisų sekimas nutrauktas, tačiau viskas buvo atvirkščiai, telefono ryšys ženkliai suprastėjo, pašnekovai skundėsi pašaliniais garsais, aidais, neaiškiu šnaresiu, kuriuos girdėdavau ir aš. Ne kartą kreipiausi į ryšio operatorių dėl prastos ryšio kokybės, keičiau SIM kortelę, telefono aparatą, tačiau tai nepadėdavo. Taip pat suaktyvėjo ir fizinis persekiojimas. Dažnai važiuodamas suprasdavau, kad mane persekioja kitas automobilis. Apie tai man pranešdavo net mano pažįstami ir draugai, pas kuriuos lankydavausi, nes pastebėdavo asmenis, kurie keistai elgėsi filmuodami ir fotografuodami mane iš automobilio“, – sako P. Gražulis.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA