PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Lapkričio 27 d. 14:49

Dėl agresijos prieš specialistus L. Kukuraitis ir policija kreipėsi į visuomenę

Panevėžys

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


62110

Prabildamas apie išpuolius ir net fizinę agresiją prieš vaiko teisių apsaugos specialistus ir socialinius darbuotojus, socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis kreipėsi į visuomenę, kviesdamas gerbti valstybės tarnautojus. Jei žmonės nesutinka su sprendimais, juos privalu ginčyti civilizuotai.

Antradienį išplatintame pareiškime L. Kukuraitis paviešino informaciją apie spalį dviejų vaiko teisių apsaugos specialisčių patirtą smurtą darbo metu.

Specialistės buvo iškviestos į šeimą, nes išvakarėse joje buvo girtaujama ir kilo konfliktas tarp sugyventinių. Iškviesta policija pasitelkė budinčius vaiko teisių apsaugos darbuotojus. Kadangi tėvai buvo apsvaigę ir tarp jų kilo smurto protrūkis, vaikams buvo nustatytas grėsmės lygis, jie nuvežti pas tame pačiame kaime gyvenusius giminaičius.

Kitą dieną pas tėvus atvykusios specialistės nerado jų namuose. Išsiaiškinusios vaikų mamos telefono numerį, jo su moterimi susisiekė ir sužinojo, kad mama esanti oro uoste ir po kelių valandų išskrendanti pas seserį į užsienį.

Telefonu mama teigė, jog jai neįdomu, kur yra jos sugyventinis ir vaikai.

Giminaičių, kuriems buvo patikėti vaikai, rasti taip pat nepavyko, nes jie buvo išvykę į darbą.

Vienas iš vaikų buvo paliktas pas minėtųjų giminaičių kaimynus. Šių teigimu, tėvai nuo penktadienio iki pirmadienio nesirodė, vaikais nesidomėjo.

Specialistės organizavo vaiko paėmimą, tuomet kaimynė ėmė skambinti - atsirado neblaivi vaiko mama, kuri pastūmė vieną specialistę nuo laiptų. Specialistei sutrenkti šonkauliai, ant kūno mėlynės, todėl kreiptasi į medikus ir policiją.

Mama taip pat stumdė kitą specialistę, kuri kvietė policijos pareigūnus, kaimynės virtuvėje ieškojo peilio, bet nerado.

Po įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui. Už tai baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

L. Kukuraitis kreipimesi į visuomenę ragina žmones nepasiduoti baimei ir nerimui dėl šiuo metu vykstančių diskusijų apie vaiko teisių apsaugos sistemos veikimą bei gerbti vaiko teisių apsaugos specialistų ar socialinių darbuotojų darbą.

Taip ministras reagavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai gaunant žinių apie vaiko teisių apsaugos specialistų ar socialinių darbuotojų patiriamą užgauliojimą, grasinimus ar net fizinę agresiją.

„Labai prašau visuomenės rimties ir pagarbos vienas kitam. Suprasdamas, kad Kauno situacija sukėlė visuomenės nepasitikėjimą, noriu labai aiškiai pabrėžti - dauguma vaiko teisių apsaugos specialistų ir socialinių darbuotojų, padedančių šeimoms, dirba neįtikėtinai sudėtingomis, nesaugiomis sąlygomis ir vis tiek užtikrina maksimalią pagarbą vaikui ir šeimai bei suteikia kvalifikuotą pagalbą. Daugeliu atvejų, kai mes visi jau nuleistume rankas, jie išlaiko pasitikėjimą šeima ir kantriai jai padeda“, - teigia socialinės apsaugos ir darbo ministras.

Kaip pabrėžia L. Kukuraitis, jis pasitiki Lietuvos vaiko teisių apsaugos specialistais ir socialiniais darbuotojais, nes jie dirba visų mūsų labui.

„Mums visiems reikia gerai veikiančių tarnybų bei kvalifikuotų ir kompetentingų žmonių jose. Jeigu tarnybas niekinsime, žeminsime ar šmeišime, sunku bus pritraukti geriausius žmones“, - pridūrė ministras.

Už grasinimus susidoroti ar pasipriešinimą valstybės tarnautojui ar kitam viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui, fizinės prievartos naudojimo gresia baudžiamoji atsakomybė, primena Policijos departamento prie VRM Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis.

Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją pasiekia vaiko teisių apsaugos specialistų ir socialinių darbuotojų pranešimai, kad kai kuriais atvejais sulaukiama grasinimų susidoroti, pasmaugti ar sugadinti turtą, vienu žinomu atveju nežinomi asmenys atvyko į vaiko teisių apsaugos specialistės anytos namus su kaltinimais apie neva pardavinėjamus vaikus.

„Raginame nepasiduoti melagingai informacijai, mąstyti kritiškai ir civilizuotai spręsti iškylančius nesutarimus”, - teigiama kreipimesi į visuomenę.

Nesutinkant su specialistų sprendimais, siūloma juos ginčyti.

Pirminė teisinė pagalba Lietuvoje yra nemokama visiems gyventojams, antrinė nemokama nepasiturintiems gyventojams. Visa informacija apie tai, kur, kam ir kaip teikiama valstybės garantuojama teisinės pagalba, yra svetainėje www.teisinepagalba.lt

ELTA