Debiutinėse Igno Brazdeikio rungtynėse – Lietuvos rinktinės pralaimėjimas

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS

238279

Lietuvos krepšinio rinktinė nesėkmingai pradėjo pasiruošimą 2023-ųjų pasaulio čempionato atrankos rungtynėms. Igno Brazdeikio debiutu pažymėtoje kovoje Kazio Maksvyčio auklėtiniai Rygoje 52:70 (15:16,16:15, 12:19, 9:20) krito prieš Latviją.

Rinktinei Latvijoje nepadėjo vestuves švenčiantis Laurynas Birutis, nedidelę traumą besigydantis Vytenis Čižauskas, taip pat Gytis Masiulis bei Gytis Radzevičius.

4:13 min. nepavyko Lietuvos rinktinei pelnyti taškų Latvijos sostinėje, tačiau galiausiai ledus pramušė I.Brazdeikis, pelnęs dvitaškį su pražanga, o netrukus debiutantas pridėjo ir dvitaškį. Pirmasis kėlinys nebuvo rezultatyvus, o po jo latviai buvo priekyje 16:15, antrojo ketvirčio metu Rygos arenos šeimininkai pirmavo ilgiau, bet į pertrauką komandos išėjo esant lygiam rezultatui 31:31.

Per 20 žaidimo minučių Lietuvos rinktinė buvo pataikiusi 52 proc. dvitaškių (11/21) ir tik 15 proc. tritaškių (2/13). Dėl kamuolių geriau kovojo latviai (25:21), komandos buvo išdalinusios po 8 rezultatyvius perdavimus ir po 5 kartus suklydusios.

Trečiojo kėlinio pradžioje Latvija šovė į priekį 9:2, o netrukus įgijo ir dviženklę persvarą. Vieną po kito kamuolius puolime ėmė šeimininkai ir baudė Lietuvos komandą, o prieš lemiamą 10-ties minučių atkarpą K.Maksvyčio ekipa atsiliko 43:50.

Galiausiai ketvirtas kėlinys tapo Latvijos rinktinės šou, kurio metu, skirtumui pasiekus 21 taško ribą, šansų nė su žiburiu rasti nebuvo įmanoma.

I.Brazdeikis buvo vienintelis šviesulys tamsiame Rygos miške Lietuvos rinktinei. Per 22 minutes debiutantas pelnė 13 taškų (3/6 dvit., 2/2 trit., 1/1 baud. met.), atkovojo 7 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo, perėmė kamuolį, 4 kartus prasižengė, išprovokavo 2 pražangas ir surinko 18 naudingumo balų.

Nė vienas kitas Lietuvos rinktinės krepšininkas dviženklio taškų skaičiaus nepelnė.

Rihardas Lomažas su 15 taškų buvo rezultatyviausias Latvijos rinktinėje, 13 taškų pridėjo ir 7 kamuolius atkovojo Andrejus Gražulis.

Lietuvos rinktinė pataikė tik 41 proc. dvitaškių (15/36) ir vos 16 proc. tritaškių (4/24).

Kovą dėl kamuolių latviai laimėjo net 49:39. Maža to, antraisiais šansais aikštės šeimininkai pelnė net 26 taškus, kai lietuviai – tik 2. Po mūsiškių krepšiu oponentai nusiėmė net 16 kamuolių.

K.Maksvyčio auklėtiniai suklydo 14 kartų, varžovai – 11.

Dar kartą draugiškose rungtynėse su Latvija lietuviai susitiks Šiauliuose birželio 26-ąją, o tuomet sužais dvejas atrankos į pasaulio čempionatą rungtynes prieš Bulgariją ir Čekiją.

Lietuva: I.Brazdeikis 13 (7 atk. kam., 18 naud. bal.), E.Žukauskas 7, B.Griciūnas, M.Grigonis (1/9 met.) ir M.Echodas po 6, T.Sedekerskis 4, A.Velička ir K.Lukošiūnas po 3, A.Kulboka ir D.Sabeckis po 2, T.Dimša ir R.Miniotas po 0.

Latvija: R.Lomažas 15, A.Gražulis 13, T.Leimanis 10, D.Bertanis ir A.Pasečnikas po 9.