REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Balandžio 15 d. 16:26

Darbo partijos suvažiavime staigmenų nėra - pirmininku išrinktas V. Uspaskichas

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


34588

Sekmadienį vykstančiame Darbo partijos suvažiavime Kaune partijos įkūrėjas ir buvęs pirmininkas Viktoras Uspaskichas susigrąžino savo buvusį postą.

Kiti du kandidatai - laikinasis Darbo partijos pirmininkas Šarūnas Birutis ir Seimo narys Valentinas Bukauskas - savo kandidatūras atsiėmė dar prieš balsavimą.

Darbo partija, praėjusioje kadencijoje priklausiusi valdančiajai daugumai, pastaruoju metu yra atsidūrusi politiniame užribyje.

Seime šiuo metu yra tik vienas „darbietis“, apie 1000 narių, skilus Lietuvos socialdemokratų partijai (LSDP), galimai prisijungė prie naujai įsikūrusios Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP).

2016 metų Seimo rinkimai partijai buvo labai nesėkmingi. Darbo partija neperžengė 5 proc. balsų slenksčio. Į Seimą pateko tik du vienmandatėse apygardose išrinkti partijos atstovai. Tačiau šiuo metu Darbo partijai realiai priklauso tik Seime esantis Valentinas Bukauskas. Petras Čimbaras prisijungė prie LSDDP.

Partiją po nesėkmingų 2016 m. Seimo rinkimų paliko įtakingi politikai: nesėkmingai į rinkimus partiją vedęs ir kuri laiką Darbo partijos pirmininku buvęs Valentinas Mazuronis. Vėliau pasitraukė Darbo partijai pirmininkavusi Živilė Pinskuvienė bei Jonas Pinskus. Jie prisijungė prie LSDDP. Tuo pačiu keliu patraukė ir Kęstutis Daukšys. Buvusi Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė iš partijos pasitraukė iš karto po nesėkmingų rinkimų.

2017 m. liepos 15 d. Darbo partijos įkūrėjas V. Uspaskichas pareiškė grįžtąs į partiją. Jis nuo 2015-ųjų gruodžio buvo pasitraukęs iš partijos ir turėjo garbės pirmininko statusą. Sugrįžęs į savo įkurtą partiją V. Uspaskichas rėžė nemažai kritikos tuometinei partijos priminkei Ž. Pinskuvienei, kuri po kritikos netruko pasitraukti iš užimamų pareigų partijoje.

Partijos pirmininko rinkimai buvo numatyti dar sausio pradžioje, tačiau, argumentuojant, kad būtina pakeisti partijos statutą ar, kad, apskritai, rinkimams pasiruošti reikia daugiau laiko, partijos pirmininko rinkimo data buvo keičiama tris kartus.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA