REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Gruodžio 10 d. 15:18

Darbo partija dėl dalyvavimo prezidento rinkimuose žada galutinai apsispręsti sausį

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Gytis PankūnasŠaltinis: ELTA


286023

Darbo partija dėl to, ar kels savo kandidatą į prezidentus šalies vadovo rinkimuose, galutinai žada apsispręsti sausio mėnesį, teigia „darbiečių“ lyderis Andrius Mazuronis.

„Labai aktyviai visi diskutavome, labai daug įvairiausių nuomonių, matymų ir sprendimas priimtas toks, kad galutinį sprendimą šituo klausimu priimsime sekančiame tarybos posėdyje, kuris vyks sausio pradžioje“, – sekmadienį po Kėdainiuose vykusio Darbo partijos tarybos posėdžio Eltai sakė A. Mazuronis.

Partijos skyriai yra pareiškę paramą dviem galimiems kandidatams į prezidentus – „darbiečių“ lyderiui A. Mazuroniui ir parlamentarui Valentinui Bukauskui.

Pats A. Mazuronis pažymėjo, kad iki šiol nesvarstė tapti partijos kandidatu šalies vadovo rinkimuose, tačiau dabar, anot politiko, jis tokios galimybės neatmeta.

„Iki šios dienos buvau apsisprendęs nesvarstyti, bet po šiandien dienos esu apsisprendęs svarstyti visas galimybes, kurios padėtų partijai maksimaliai gerai pasirodyti per ateinančių trijų rinkimų politinį ciklą, kuris bus labai intensyvus, labai įtemptas ir labai komplikuotas“, – dėstė A. Mazuronis.

„Darbiečių“ lyderis tvirtino, kad partija nesvarsto prezidento rinkimuose remti kitą kandidatą.

ELTA primena, kad šiuo metu apie keliamas ar remiamas kandidatūras prezidento rinkimuose yra paskelbusios 5 politinės partijos. Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus rinkimuose atstovaus premjerė Ingrida Šimonytė, Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos kandidatas bus Seimo narys, buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Lietuvos regionų partija rems Kazlų Rūdos merą Mantą Varašką, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ iškėlė Giedrimo Jeglinsko, o Laisvės partija – buvusio Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo kandidatūrą.

Taip pat žinomi dar 5 save išsikėlę kandidatai: gydytojas Eduardas Vaitkus, buvęs kariuomenės vadas Valdas Tutkus, advokatas Ignas Vėgėlė ir teismo kaltu dėl sukčiavimo pripažintas aktyvistas Antanas Kandrotas, anksčiau į LRT generalinius direktorius bandęs kandidatuoti Zenonas Andrulėnas.

Apie antrosios kadencijos siekį šį ketvirtadienį paskelbė prezidentas Gitanas Nausėda.

Lietuvos socialdemokratų partija sprendimą dėl dalyvavimo prezidento rinkimuose žada priimti vasarį.

Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2024 m. gegužės 12 d.REDAKCIJA REKOMENDUOJA