REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 28 d. 10:50

Daliai vilniečių negavus perspėjimo apie gaisrą, A. Bilotaitė mato poreikį peržiūrėti techninį pranešimų siuntimo įgyvendinimą

Vilnius

BNS Fotobanko nuotr.

Viktorija SmirnovaitėŠaltinis: ELTA


296377

Daliai gyventojų negavus perspėjimo pranešimų apie gaisrą Vilniuje, Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė mato poreikį peržiūrėti techninį pranešimo siuntimo įgyvendinimą, jei išties gaisro zonoje buvo gyventojų, kurie perspėjimo pranešimų savo telefonuose neišvydo.

„Yra nustatymas, pagal kurį į tam tikrą zoną patenkantys gyventojai gauna žinutes – taip turėjo ir būti. (...) Bet jei buvo kažkokių trikdžių, susijusių su techniniais dalykais, reikės tai išsiaiškinti“, – žurnalistams Seime sakė A. Bilotaitė.

„Kad masiškai buvo negaunami pranešimai – tokios informacijos neturiu“, – pridūrė ministrė.

ELTA primena, kad trečiadienio vakarą Panerių gatvėje 56 esančiame sąvartyne kilo gaisras. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) teigimu, pranešimas apie gaisrą gautas 18.32 val. Ugniagesiai informavo, kad atvira liepsna degė apie 5 tūkst. kvadratinių metrų plotas. liepsnojančių atskirose vietose ugnies židinių.

Ketvirtadienio rytą, 5.32 val., paskelbta, kad automobilių laužyne kilęs didelis gaisras likviduotas.

Įvykio vietoje naktį dirbo apie 60 sostinės ugniagesių, dabar dirbs mažesnės pajėgos, keletas ekipažų liks budėti.

Ugniagesiams pavyko nuo ugnies apsaugoti tris pastatus, jie yra sandėliavimo ir pramoninės paskirties, išsaugotas įmonės keltuvas ir metalo smulkintuvas.

Įvykio vietoje visą laiką budėjo medikų ekipažai, taip pat dirbo savivaldybės, policijos, įmonės atstovai, aplinkosaugininkai.gaisras buvo lokalizuotas trečiadienio vakarą 22.22 val., o ketvirtadienį 5.32 val. – likviduotas.

„Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupės korporatyvinių reikalų direktorius Aleksandras Zubriakovas Eltai patvirtino, kad gaisras kilo „Lietuvos geležinkelių“ teritorijoje. Visgi teritorijoje, kurioje kilo gaisras, šiuo metu įsikūrusi įmonė UAB „Ruvis“.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) dėl padidėjusios taršos ragino gyventojus užsidaryti langus, neiti į lauką.

NVSC ugdymo įstaigas Naujamiesčio, Karoliniškių rajonuose rekomenduoja ugdymo procesą ketvirtadienį tęsti nuotoliniu būdu.REDAKCIJA REKOMENDUOJA