REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2023 m. Lapkričio 3 d. 19:10

Daliai lietuvių imant paskolas atostogoms, ekspertai vardija pigias kelionių kryptis Kalėdoms: bilietai nuo 40, nakvynė – nuo 15 eurų

Lietuva

Etaplius.ltŠaltinis: Pranešimas spaudai


282562

Artėjant Kalėdoms, į Europos miestus po truputį įsisuka švenčių dvasia: puošiamos eglutės, organizuojamos mugės, koncertai ir daugybė kitų pramogų. Kadangi kainos kalėdiniu laikotarpiu paprastai būna ne iš mažųjų, ekspertai dalijasi patarimais, kur šiemet smagiai ir nebrangiai praleisti savaitgalį.

Skaitmeninių finansinių sprendimų įmonės „IPF Digital“ užsakymu šiemet atliktos reprezentatyvios apklausos duomenimis, beveik pusė (46 proc.) lietuvių sugeba sutaupyti ir nuo algos kas mėnesį atsidėti nedidelę dalį santaupų, o kas penktas atsideda ir daugiau nei 20 proc. savo pajamų. Visgi 4,4 proc. yra pasiėmę vartojimo paskolą atostogoms.

„Taigi, šventiniu periodu didžioji dauguma lietuvių išties gali pagalvoti apie dovaną sau – išvyką. Ir tikrai nereikia brangios kelionės, kuriai reikėtų skolintis, nes Europoje yra puikių nebrangių krypčių, kurios niekuo nenusileidžia brangesnėms“, – sako įmonės prekės ženklo „Creditea“ Regiono klientų aptarnavimo vadovė Baltijos šalyse Donata Stoškuvienė.

Nebrangios kelionių kryptys šventiniu laikotarpiu

Ryga, Latvija

Ryga garsėja ne tik savo kalėdine muge senamiestyje, bet ir pirmosios Kalėdų eglutės legenda. Latviai teigia, kad tradicija puošti kalėdinę eglutę atsirado Rygoje 1510 metais, kai Juodagalvių gildijos nariai Kalėdų dieną miesto aikštėje pastatė papuoštą medį, kurį vėliau sudegino. Iš Vilniaus nuskristi į Rygą pamatyti galimai pirmosios Europoje kalėdinės eglutės vietą galima nuo 45 Eur, o nakvynė gali atsieiti ir vos 20 Eur.

Londonas, Jungtinė Karalystė

Kalėdiniu laikotarpiu Londone būtina aplankyti „Žiemos stebuklų šalį“, įsikūrusią garsiajame Londono Hyde parke. Kai kurių teigimu, tai yra pagrindinė šventinių linksmybių vieta pasaulyje, kur galima rasti daugybę adrenalino kupinų atrakcionų, spektaklių visai šeimai, šventinių skanėstų ir dar daugiau. Ne piko valandomis įėjimas į šią stebuklų šalį yra nemokamas, o lėktuvo bilietus į Londoną iš Vilniaus galima įsigyti nuo 40 Eur. Nakvynę galima susirasti nuo 20 Eur.

Bratislava, Slovakija

Praeitais metais Bratislava sužibėjo „The Times“ sudarytame TOP 24 geriausių kalėdinių mugių Europoje sąraše, kuriame geriausiai buvo įvertinti jose parduodami mediniai žaislai ir gurmaniški skanėstai. Nuskristi iš Kauno į Bratislavą įsigyti šių gėrybių dabar galima nuo 50 Eur, o pernakvoti – nuo 20 Eur.

Lisabona, Portugalija

Lisabona garsėja saulėtomis dienomis. Kalėdiniu laikotarpiu ten oras panašus į Lietuvos pavasarį, nes temperatūra retai kada nukrenta žemiau nei 10 laipsnių šilumos. Iš Kauno nuskristi į Lisaboną pasimėgauti saule ir paragauti vietinių kalėdinių patiekalų „Bacalhau à Consoada“ (kumpio su kopūstais), „Filhós“ (kalėdinių blynų) ar spalvoto kalėdinio pyrago „Bolo Rei“ galima nuo 80 Eur. Nakvynės kainos prasideda nuo 15 Eur.

Valensija, Ispanija

Valensija didžiuojasi švelniu ir šiltu klimatu visus metus. Nors šiame mieste ant jūros kranto netrūksta drėgmės, tačiau lyja retai ir net žiemą vyrauja apie 10-15 laipsnių šilumos. Čia verta atvykti pamatyti įspūdingos „Cabalgata de Reyes“ (Trijų karalių eisenos) ir paragauti tradicinių „turron“ (nugos) ir „polvorón“ (sviestinių sausainių). Bilietus iš Kauno į Valensiją galima įsigyti nuo 80 Eur, o susirasti nakvynę – nuo 15 Eur.REDAKCIJA REKOMENDUOJA