REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2020 m. Sausio 9 d. 15:38

Dakare ketvirtadienį B. Vanagas finišavo 20-tuke, V. Žalą stabdė gedimas

Pasaulis

Benediktas Vanagas © Rytis Šeškaitis

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


112940

Penktasis Dakaro ralio varžybų etapas sausio 9-ąją driekėsi iš Al-Ulos į Hailą. Specialųjį greičio ruožą sudarė 353 km. Uolingoje vietovėje netrūko smėlingo trasos paviršiaus ir kopų.

Iš Lietuvos lenktynininkų ketvirtadienį vėl geriausiu tempu važiavo Benediktas Vanagas. Jo ir portugalo šturmano Filipe Palmeiro ekipažas finišavo 17 vietoje.

Nuo etapo nugalėtojo ispano Carloso Sainzo „Inbank tem Pitlane“ ekipažas atsiliko 32 min. 50 sek.

„Startuoti “sumuštinyje", kai priekyje devyni sunkvežimiai, o gale dar trys, yra kažkas nepakartojamo. Kol aplenkėme penkis sunkvežimius, prakirtome ratą. Tuomet vėl traukinys pravažiavo ir grąžino į buvusią padėtį, - įspūdžiais dalinosi B. Vanagas. - Antrą distancijos pusę buvo daug smėlio ir apaugusių aukštų kopų."

Pirmojoje lenktynių dalyje B. Vanagas toliau laikėsi konservatyvios strategijos ir rinkosi tokį tempą, kuris leistų išlaikyti užimamą poziciją.

Įveikęs 103 trasos kilometrus jis buvo 20-oje vietoje, tačiau kaip ir ankstesnėmis dienomis, toliau sekti komandos situacijos tapo neįmanoma – ekipažo GPS signalas tiesiog dingo iš organizatorių rezultatų sistemos. Net ir po finišo nebuvo aiškūs tarpiniai lietuvio ir portugalo užfiksuoti rezultatai.

Su sunkumais susidūrė Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno duetas. Priešpaskutiniame kontrolės punkte „Agrorodeo“ ekipažas buvo klasifikuojamas tik 45 vietoje. Pranešama, kad lietuvius stabdė „Mini“ bolido gedimas. Galiausiai jie finišavo, bet nuo C. Sainzo atsiliko daugiau nei dviem valandomis (+2:02:08).

Tuo metu Antanas Juknevičius su Dariumi Vaičiuliu („Kreda“) šiandien pakilo iki 23-iosios pozicijos. Jų atsilikimas nuo C. Sainzo - 53 min. 49 sek.

„Pagaliau gavome daugiau smėlingų ruožų, nors kopomis aš to nepavadinčiau. Svarbiausia, kad nebuvo akmenų, kaip vakar“, - teigė A. Juknevičius.

Edvinas Juškauskas su Aisvydu Paliukėnu („Heston MRO team Pitlane“) buvo šiek tiek lėtesni (+1:24:20) ir preliminariai finišavo 35-i.

Gintas Petrus su Tomu Jančiu („Petrus Racing“) po šeštojo kontrolės punkto buvo 42-i.

Sunku ketvirtadienį buvo motociklininkui Arūnui Gelažninkui. Atsilikęs 42 min. 10 sek. nuo etapo laimėtojo australo Toby Price jis užfiksavo 37 rezultatą, tačiau skaudžiai krito.

„Važiuoti buvo smagu iki 250-o kilometro. Tuomet kritau. Nepamenu dėl ko kritau, bet nuo motociklo skridau gal 40 metrų. Gerai, kad su kaklo apsauga buvau, nes būčiau sprandą nusisukęs. Paskutinius 100 kilometrų po to važiavau labai atsargiai", - pasakojo A. Gelažninkas.

Alfa.lt

alfalt-logo-skaidrus.pngREDAKCIJA REKOMENDUOJA