REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2023 m. Gruodžio 4 d. 14:10

Dainų festivalis „Tėvynės gint išėjo broliai“ džiugino širdis ir protus

Alytus

Eglė BarysienėŠaltinis: Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos inf.


285381

Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijoje lapkričio 29 dieną vyko antrasis Alytaus miesto savivaldybės mokinių karinių-istorinių-partizaninių dainų festivalis „Tėvynės gint išėjo broliai“, skirtas Adolfo Ramanausko-Vanago 66-osioms žūties metinėms ir Lietuvos kariuomenės dienai paminėti. Lietuvių tauta, užsigrūdinusi amžių kovose dėl teisės laisvai ir nepriklausomai gyventi savo tėvų žemėse, vieninga valia siekusi savo gyvybę, kalbą, tautines bei valstybines tradicijas išlaikyti, kurti ir ugdyti, savo tautinį solidarumą, kuris ir mūsų laikais yra aukščiausia tautinė vertybė, dažnai išreiškia muzikos garsais.

Apie tai savo prisiminimuose rašė garsus lietuvių tautos poetas Marcelijus Martinaitis: „Į mūsų sodybą partizanai užsukdavo dažnokai. Būdavo pavargę, šlapi ir sušalę, kartais ir gerokai praalkę. Labiausiai man, vaikui, įstrigo tai, kad apšilę ir užvalgę, susitvarkę savo ginklus, imdavo dainuoti, dažnai iki išnaktų. Tas dainas girdėdavau ir eidamas sargybą kieme – saugojau jų dainas.“

„Dievas davė mums žemę Lietuvą“ – pirmiausia į galvą ateina dainos žodžiai, stebint, kaip gimnazijos koridoriai ir aktų salė prisipildo skambių balsų klegesio ir jaunatviško šurmulio. Šventiniame festivalyje dalyvavo net trylika kolektyvų: išgirdome solistų, duetų, ansamblių ir net chorų pasirodymus. Jaunieji dainininkai suteikė galimybę prisiliesti prie lietuvių liaudies meno, prie mokyklose puoselėjamų etninių vertybių ir tradicijų. Renginyje skambėjo ir didelio populiarumo susilaukusios lyrinės patriotinės šiuolaikinių atlikėjų ir kompozitorių dainos.

Didžiausią įspūdį paliko ypatingas bendrystės jausmas, kurį išgyveno visi susirinkusieji: ir orūs gimnazistai, ir savo talentus progimnazijose ar Alytaus jaunimo centre ugdantys mokiniai. O tiek smalsių ir linksmai nusiteikusių pradinukų jau senokai nematė Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos salė. Šviesios emocijos atsispindėjo ir visų muzikos mokytojų, rengusių festivalio dalyvius, veiduose: juk visiems smagu susitikti ir savo talentingais mokiniais pasidžiaugti. Šventė baigėsi bendra daina: svajingos ,,Baltos ievos“ nuskambėjo tarsi pažadas greitai ir vėl visiems susitikti.

Festivalio organizatorė – Jureta Šametienė, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos muzikos mokytoja metodininkė. Už renginio apšvietimą ir įgarsinimą dėkojame buvusiai gimnazijos mokinei Austėjai Vaikšnoraitei, jos dėstytojai ir studijų draugams iš Vilniaus Tech universiteto.

Festivalio dalyviai: Alytaus Šaltinių progimnazijos dainavimo studija „Vokalis“ (vadovė Vaida Jarusevičienė, muzikos mokytoja metodininkė), Alytaus jaunimo centro vokalinė studija „Šypsena“ (muzikos mokytoja metodininkė Dalia Langvinienė), Alytaus Putinų gimnazijos mišrus šaulių klasės ansamblis (vyresnioji muzikos mokytoja Gintarė Vitko), Alytaus Likiškėlių progimnazijos vokalinis ansamblis (muzikos mokytoja metodininkė Margarita Ivanauskienė), Alytaus jaunimo centro vokalo mokytojos Jūratės Mokrecovaitės paruoštos solistės, Alytaus Senamiesčio pradinės mokyklos ansamblis „Senamiestuko natelės“ (Aušra Pajedaitė-Jarmalavičienė, muzikos mokytoja metodininkė), Alytaus Jotvingių gimnazijos mokinė Luka Marija Burbaitė (muzikos mokytoja metodininkė Daiva Miklaševičienė), Alytaus pradinės mokyklos „Sakalėlis“ choro studija ,,Sakalėlis“ (Reda Vokietaitienė, muzikos mokytoja metodininkė, ir Gitana Urbelionienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė), Alytaus Vidzgirio mokyklos duetas (vyresnioji muzikos mokytoja Audronė Klimavičienė), Alytaus Dainavos progimnazijos solistas Almenas Monkelis ir muzikantai (Giedrė Petkevičienė, muzikos mokytoja metodininkė), Alytaus rajono Butrimonių gimnazijos mišrus choras (muzikos mokytoja metodininkė Neringa Valvonienė), Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos ansamblis ir solistė Evelina Gecevičiūtė (Jureta Šametienė, muzikos mokytoja metodininkė).REDAKCIJA REKOMENDUOJA