Kultūra | 5 MIN.

Dainų diena Kaune prasidėjo jubiliejinė Dainų šventė „Kad giria žaliuotų“

Dominykas Biržietis
2024 m. birželio 29 d. 18:39
Jubiliejinė Dainų diena Kaune „Miškais kalnai žaliuoja“. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Dainų diena „Miškais kalnai žaliuoja“ Kauno Dainų slėnyje šeštadienį prasidėjo jubiliejinė šimtmetį mininti Lietuvos Dainų šventė „Kad giria žaliuotų“.

Šventės pradžią simbolizavo jos vadovo, Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktoriaus Sauliaus Liauso įžiebtas aukuras.

„Šiandien čia stovėdamas aš tikrai jaučiu, kad čia, Kaune, Dainų slėnyje, šiuo metu yra didžiausia įmanoma bendrystės ir optimizmo koncentracija. Mes esame ypatinga tauta. Mes esame tie, kurie negriauna, bet kuria, kurie negrobia, bet gina, kurie yra neparklupdomi, nenutildomi, kurie turi didžiausią optimizmo jausmą“, – šventės dalyvius sveikino kultūros ministras Simonas Kairys.

Jis Kauno Dainų šventės meno vadovei ir Dainų dienos koordinatorei, choro dirigentei Danguolei Beinarytei įteikė aukščiausią Kultūros ministerijos garbės apdovanojimą „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

D. Beinarytę įtikdamas Vyčio statulėlę sveikino ir Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, jis susirinkusiems žmonėms linkėjo, jog Kaunas skambėtų bei ąžuolai oštų.

„Šiandien Kaunas įteikė didelę ir gražią dovaną visai Lietuvai. Naujai atgimusį, nuostabų Dainų slėnį, kuriuo kauniečiai gali didžiuotis“, – sakė meras

Dainų dienoje Kaune dalyvauja apie 3,5 tūkst. choristų ir šokėjų iš 80 kolektyvų, taip pat svečiai iš Latvijos ir Estijos.

Dainų slėnyje laukiama apie 10 tūkst. žiūrovų, miesto savivaldybė jiems rekomendavo į renginį atvykti viešuoju transportu ar pėsčiomis bent prieš pusantros valandos.

Iki 23 val. įvažiuoti į Perkūno alėją nuo Parodos kalno leidžiama tik gyventojams bei šventės dalyviams. Prieš ir po renginio organizuojami papildomi troleibusų ir autobusų maršrutai.

Kaip skelbia organizatoriai, „Miškais kalnai žaliuoja“ programa įkvėpta pirmosios Dainų šventės vyriausiųjų dirigentų, kompozitorių Juozo Naujalio, Juliaus Štarkos ir Stasio Šimkaus.

Trijų valandų programoje numatyti 48 numeriai chorui aranžuotų lietuvių liaudies dainų ir sutartinių, Lietuvos kompozitorių parašytos muzikos, solistų Lino Adomaičio, Linos Dambrauskaitės, Mariaus Polikaičio ir Rasos Serros pasirodymai.

Renginį organizuoja Kauno kultūros centras.

Pirmoji Lietuvos Dainų šventė surengta 1924 metų rugpjūtį Kauno Petro Vileišio aikštėje, dabartinės ledo arenos ir lengvosios atletikos maniežo vietoje. Dainų diena pavadintame renginyje dalyvavo 77 chorai, apie 3 tūkst. dainininkų ir 50 tūkst. klausytojų.

„Ir čia, Kaune, gimė optimizmo kūrinys – Dainų šventė. Dainų šventė, kuri gimė kartu su nepriklausoma valstybe, modernizmo architektūra, su ateities svajonėmis. Galiausiai daina mes išdainavome savo nepriklausomybę, daina mes paskelbėme apie byrančią geležinę uždangą. Šiandien mes kartu dainuojame apie mūsų tradiciją, apie mūsų modernumą, galiausiai apie mūsų laisvę bei unikalumą“, – sakė S. Kairys.

Po šimto metų Dainų diena vyksta ką tik rekonstruotame Kauno Dainų slėnyje. Pradėjus darbus 2022-ųjų rudenį, čia atnaujintos tribūnos su suolais, išlietas naujas šokių aikštės pagrindas, po atlikėjų tribūna įrengti persirengimo ir grimo kambariai, sanitariniai mazgai, pagalbinės patalpos, pastatytas administracinis paviljonas su vieta bilietų kasoms.

Sekmadienį jubiliejinės Dainų šventės renginiai persikels į sostinę, visos šventės metu Vilniuje numatoma priimti 37 tūkst. dalyvių. Pasak organizatorių, tai rekordinis pastarųjų kelių dešimtmečių dalyvių skaičius.

Dainų šventėje taip pat laukiama per 2 tūkst. pasaulio lietuvių iš 21 valstybės.

Įvairūs šventės renginiai kitą savaitę vyks Rotušės ir Katedros aikštėse, Gedimino kalno papėdėje, Valdovų rūmuose, Kalnų parko estradoje, Nacionalinėje filharmonijoje, „Twinsbet“ arenoje, Lietuvos futbolo federacijos stadione.

Paskutinę šventės dieną, liepos 6-ąją, vyks šventės dalyvių eitynės iš Katedros aikštės į Vingio parką, kur jubiliejinę Dainų šventę vainikuos Dainų diena „Kad giria žaliuotų“.

Nuo 1990-ųjų Lietuvai tapus nepriklausoma, Dainų šventė organizuojama kas ketverius metus liepos pradžioje.

Prieš du dešimtmečius UNESCO paskelbė Estijos, Latvijos ir Lietuvos dainų švenčių tradiciją žmonijos žodinio ir nematerialaus kultūros paveldo šedevru.


Šiauliai
Aktorė Violeta Mičiulienė: kiekviena moteris savyje turi aštuonkojį
Laidoje „Mama kalba“ – jautrus ir atviras pokalbis su viena ryškiausių Lietuvos teatro ir televizijos aktorių, kūrėja bei mama Violeta Mičiuliene. Žiūrovams ji pristato naują monospektaklį „Bėgantis aštuonkojis“, kuriame per netikėtą metaforą kalba apie žmogaus vienatvę, išgyvenimą, motinystę ir vidinę stiprybę.
Veidai | 5 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Šią savaitę vykstančioje Europos Parlamento plenarinėje sesijoje vienas svarbiausių klausimų – įtempta padėtis Artimuosiuose Rytuose. Po JAV ir Izraelio pradėtos karinės operacijos prieš Iraną geopolitinė situacija regione sparčiai kaista, o jos pasekmes jaučia ne tik regiono šalys, bet ir Europa.
Lietuva | 7 MIN.
0
Dėl šylančio klimato erkių aktyvumo sezonas kasmet tampa vis ilgesnis ir prasideda vis anksčiau – pirmieji erkių įsisiurbimo atvejai praėjusiais metais buvo fiksuojami jau pirmosiomis pavasario dienomis. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, 2025 metų sausio–spalio mėnesiais Lietuvoje buvo užregistruota daugiau nei 600 erkinio encefalito atvejų. Lietuva laikoma endemine erkinio encefalito šalimi – šia liga galima užsikrėsti tiek miškuose, tiek miestų parkuose, soduose ar kitose žaliosiose erdvėse.
Sveikata | 4 MIN.
0
Lietuva
Pakruojis
Šiandien vis daugiau žmonių ieško būdų, kaip kasdien gaminti skaniai, bet nebrangiai. Vienas praktiškiausių sprendimų – rinktis produktus, iš kurių galima pagaminti kelis skirtingus patiekalus. Pasak prekybos tinklo „Rimi“ atstovų, kiaulienos nugarinė tam tinka idealiai: ji universali, lengvai apdorojama ir ypač ekonomiška – dažnu atveju ją galima įsigyti už itin gerą kainą.
Virtuvė | 4 MIN.
0
Kovo 13 dieną į skubų posėdį rinkosi Pakruojo rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (toliau – ESOC) nariai (operacijų centro vadovas meras Saulius Margis). Prasidėjus pavasariui ir sušilus orams pastebėtas greitas vandens kilimas Kruojos ir Mūšos upėse. Užlieti aplinkiniai pasėlių laukai, tačiau didžiausia grėsmė kyla AB „Dolomitas“ įkurtame trečiajame karjere – sparčiai kylant vandens lygiui karjeras gali būti užsemtas.
Aktualijos | 3 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Pirmadienio rytas – tikras charakterio testas. Vieni keliasi kupini energijos, kiti spaudžia „snausti“ mygtuką penktą kartą, o dar kiti svarsto, ar tikrai darbas yra būtinas gyvenime. Astrologija sako: reakcija į pirmadienį gali daug pasakyti apie tavo Zodiako ženklą.
Lietuva | 2 MIN.
0
Astrologijoje kai kurie Zodiako ženklai tiesiog turi natūralų talentą vadovauti. Jie ne tik mato tikslą, bet ir sugeba įkvėpti kitus eiti paskui juos.
Lietuva | 2 MIN.
0

Šiauliai
Pakruojis
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) vertina gautą informaciją apie „Nemuno aušros“ parlamentaro Aido Gedvilo balsavimus, kurie galėjo lemti degalinių tinklui „Jozita“ palankių sprendimų priėmimą.
Politika | 3 MIN.
0
Kovo 6 d. Pakruojo rajone lankėsi Lietuvos Respublikos energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas kartu su patarėjais Sauliumi Petrausku ir Laima Nagiene. Apie problemas ir jų sprendimo būdus diskutuota savivaldybėje – diskusijoje dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo narė Ilona Gelažnikienė, Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Margis, vicemeras Virginijus Kacilevičius savivaldybės administracijos skyrių vedėjai, įmonių vadovai.
Politika | 4 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Rusijos okupacinės pajėgos Velykyj Burlyko rajone Charkivo srityje dronu atakavo maršrutinį autobusą. Preliminariais duomenimis, žuvo du žmonės ir trys buvo sužeisti.
Pasaulis | 2 MIN.
0
Maskva apkaltino vyriausybę Berlyne rusų diskriminacija ir įspėjo savo piliečius dėl kelionių į Vokietiją.
Pasaulis | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
2026-ųjų sausio 1-oji tapo lūžio tašku ne tik tūkstančiams gyventojų, bet ir nekilnojamojo turto rinkai. Įsigaliojus pensijų reformos galimybei nutraukti kaupimą antroje pakopoje, tai įnešė netikėto sąstingio nekilnojamo turto rinkoje. Šiandien NT rinka gyvena laukimo režimu: pirkėjai tikisi, kad atsiimtos lėšos padės sukaupti pinigų sumą pradiniam įnašui, o pardavėjai, jausdami artėjančias įplaukas, neskuba siūlyti turto ir viliasi dar didesnio kainų kilimo. Nors būstas per pastaruosius dvejus metus pabrango ketvirtadaliu, ekspertai teigia, kad svajonė apie nuosavus namus vis dar pasiekiama, jei tik lūkesčiai atitinka realybę. Kas iš tiesų vyksta rinkoje, kokias sumas gyventojai atsiima iš fondų? Visi atsakymai – mūsų reportaže.
Verslas | 5 MIN.
0
Vyraujant pereinamajam sezonui, kai dėl sparčiai kintančių oro sąlygų intensyvėja kelių priežiūros darbai, AB „Kelių priežiūra“ visas pastangas sutelkė ankstyvam karštojo asfalto gamybos atnaujinimui. „Kelių priežiūros“ asfalto gamyklos darbas šiemet pradėtas kaip niekad anksti, kad bendrovės padaliniai visoje Lietuvoje galėtų operatyviai tęsti dangos duobių taisymo darbus.
Verslas | 3 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Trečiadienį sukčiai iš moters Šiauliuose išviliojo 6 tūkst. eurų, praneša Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Šiauliuose policija tiria galimo plėšimo atvejį. Nusikaltimo auka tapo nepilnametis.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Su Stasio Pakarklio individualia įmone pasirašytos rangos darbų sutartys dėl Vilniaus g. nuo Draugystės pr. iki Vilkaviškio g. rekonstravimo ir Vilniaus g. nuo Vilkaviškio g. iki miesto ribos rekonstravimo.
Gatvė | 2 MIN.
0
Šiaulių miesto ir Radviliškio rajono gyventojai netrukus galės naudotis nauju regioniniu elektroniniu bilietu. Iki šiol veikusi sistema pastaruoju metu dažnai strigo, todėl nuspręsta ją atnaujinti ir keleiviams pasiūlyti modernesnį sprendimą.
Gatvė | 2 MIN.
0
Lietuva
Panevėžys
„Galiu pasiskolinti tavo automobilį savaitgaliui?“ – į tokį šeimos nario ar draugo prašymą dažnas numoja ranka ir tiesiog paduoda raktelius. Tačiau draudikai įspėja: jei prie vairo sėda asmuo, neatitinkantis draudimo sutarties sąlygų, toks paslaugumas gali baigtis nenumatytomis išlaidomis. Kas iš tiesų prisiima atsakomybę įvykus avarijai ir kodėl bandymas sutaupyti draudžiant automobilį ne tikrojo vairuotojo vardu dažnai nepasiteisina?
Gatvė | 4 MIN.
0
Dėl eismo įvykio penktadienį uždaryta „Via Baltica“ kelio dalis ties Gegužinės kaimu, praneša Panevėžio apskrities policija.
Gatvė | 2 MIN.
0

Šiauliai
Radviliškis
Šiaulių miesto vadovai priėmė ir pasveikino moterų krepšinio komandą „Šiauliai–Vilmers“, iškovojusią bronzos medalius „Smart Way Karalienės taurės“ turnyre. Tai – pirmasis klubo medalis komandos istorijoje.
Sportas | 3 MIN.
0
Kovo 7 dieną Radviliškio rajono Baisogalos gimnazijos rankų lenkimo komanda vyko į Skuodą, kur buvo organizuotas Lietuvos jaunimo rankų lenkimo čempionatas. Į varžybas susirinko net 168 jaunieji sportininkai iš visos Lietuvos.
Sportas | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Laidoje „Mama kalba“ – jautrus ir atviras pokalbis su viena ryškiausių Lietuvos teatro ir televizijos aktorių, kūrėja bei mama Violeta Mičiuliene. Žiūrovams ji pristato naują monospektaklį „Bėgantis aštuonkojis“, kuriame per netikėtą metaforą kalba apie žmogaus vienatvę, išgyvenimą, motinystę ir vidinę stiprybę.
Veidai | 5 MIN.
0
Psichologė, savanorė ir organizacijos „Mėlynas mėnulis“ bendraįkūrėja Greta Šiaučiulytė-Savickė – dar viena Šiaulių regiono herojė. Jos kasdienis darbas – klausytis žmonių istorijų, padėti susigaudyti emocijose ir priminti, kad rūpintis psichikos sveikata nėra nei gėda, nei silpnumas. Apie savo profesinį kelią, darbą su žmonėmis ir organizacijos „Mėlynas mėnulis“ gimimą Greta pasakoja laidoje „Regionų herojai“.
Veidai | 4 MIN.
0
Šiauliai
Šiauliai
Naujausioje laidoje „O tai kaip“ svečiavosi Šiaulių Romuvos gimnazijos prezidentas Kajus Tamavičius. Apie šį šiaulietį jau sklando legendos – jis repuoja, sportuoja karate, dalyvauja olimpiadose, o mokiniai jį vadina jaunuoju politiku. Jaunuolio talentą pastebėjo ir Šiaulių miesto politikai – paprašytas Kajus sukūrė dainą Saulės miestui ir pats ją atliko.
Veidai | 5 MIN.
0
Ei, į saulę pakelk akis, kvėpuok giliau, aš tave matau, tu mane girdi – kas bus toliau? Šias ir visas likusias dainos „Sijonėlis“ eilutes kiekvienas šiaulietis, pažadintas iš miegų, galėtų parepuoti. Ir netik šiaulietis, bet pusė Lietuvos „milenialsų“! Donatas Zacharovas, geriau žinomas kaip Broo iš grupės JBC, interviu nedalino jau keliolika metų. Ir, štai, jis Etaplius televizijos studijoje, pasiruošęs atskleisti daugybę negirdėtų detalių.
Veidai | 3 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Pirmieji ryškesni pavasario saulės spinduliai dažnai atneša ne tik gerą nuotaiką, bet ir netikėtą atradimą – per žiemą langai spėja gerokai apsinešti dulkėmis, lietaus dėmėmis ir purvu. Tai, kas tamsiais žiemos mėnesiais buvo beveik nepastebima, saulėtą dieną išryškėja akimirksniu. Prekybos tinklo „Rimi“ atstovai pastebi, kad būtent tokios šviesios pavasario dienos dažnai paskatina žmones imtis pirmųjų namų tvarkymo darbų – o viskas neretai prasideda nuo langų.
Namai | 3 MIN.
0
Įsivaizduokite šiltą, ramų vasaros vakarą savo kieme. Jūs nusiaunate batus ir išeinate į terasą su gaiviu gėrimu rankoje, mėgaudamiesi akimirka, kai pėdos paliečia malonią, natūralaus paviršiaus tekstūrą. Tačiau čia pat galvoje šmėsteli abejonė: ar mano pėdos po šio pasivaikščiojimo netaps juodos kaip angliukai? Tai vienas dažniausių klausimų ir mitų, kuris lydi vieną stilingiausių pastarojo meto eksterjero pasirinkimų. Tikrovė yra kur kas švaresnė ir estetiškesnė: tinkamai paruoštas degintas medis yra ne tik saugus jūsų kojinėms, pėdoms ar šviesiems drabužiams, bet ir viena maloniausių medžiagų vaikščiojimui basomis.
Namai | 5 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Laidoje „Mama kalba“ – jautrus ir atviras pokalbis su viena ryškiausių Lietuvos teatro ir televizijos aktorių, kūrėja bei mama Violeta Mičiuliene. Žiūrovams ji pristato naują monospektaklį „Bėgantis aštuonkojis“, kuriame per netikėtą metaforą kalba apie žmogaus vienatvę, išgyvenimą, motinystę ir vidinę stiprybę.
Veidai | 5 MIN.
0
Psichologė, savanorė ir organizacijos „Mėlynas mėnulis“ bendraįkūrėja Greta Šiaučiulytė-Savickė – dar viena Šiaulių regiono herojė. Jos kasdienis darbas – klausytis žmonių istorijų, padėti susigaudyti emocijose ir priminti, kad rūpintis psichikos sveikata nėra nei gėda, nei silpnumas. Apie savo profesinį kelią, darbą su žmonėmis ir organizacijos „Mėlynas mėnulis“ gimimą Greta pasakoja laidoje „Regionų herojai“.
Veidai | 4 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Pirmadienio rytas – tikras charakterio testas. Vieni keliasi kupini energijos, kiti spaudžia „snausti“ mygtuką penktą kartą, o dar kiti svarsto, ar tikrai darbas yra būtinas gyvenime. Astrologija sako: reakcija į pirmadienį gali daug pasakyti apie tavo Zodiako ženklą.
Horoskopai | 2 MIN.
0
Šiandien vis daugiau žmonių ieško būdų, kaip kasdien gaminti skaniai, bet nebrangiai. Vienas praktiškiausių sprendimų – rinktis produktus, iš kurių galima pagaminti kelis skirtingus patiekalus. Pasak prekybos tinklo „Rimi“ atstovų, kiaulienos nugarinė tam tinka idealiai: ji universali, lengvai apdorojama ir ypač ekonomiška – dažnu atveju ją galima įsigyti už itin gerą kainą.
Virtuvė | 4 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Pirmadienio rytas – tikras charakterio testas. Vieni keliasi kupini energijos, kiti spaudžia „snausti“ mygtuką penktą kartą, o dar kiti svarsto, ar tikrai darbas yra būtinas gyvenime. Astrologija sako: reakcija į pirmadienį gali daug pasakyti apie tavo Zodiako ženklą.
Horoskopai | 2 MIN.
0
Astrologijoje kai kurie Zodiako ženklai tiesiog turi natūralų talentą vadovauti. Jie ne tik mato tikslą, bet ir sugeba įkvėpti kitus eiti paskui juos.
Horoskopai | 2 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Šiandien vis daugiau žmonių ieško būdų, kaip kasdien gaminti skaniai, bet nebrangiai. Vienas praktiškiausių sprendimų – rinktis produktus, iš kurių galima pagaminti kelis skirtingus patiekalus. Pasak prekybos tinklo „Rimi“ atstovų, kiaulienos nugarinė tam tinka idealiai: ji universali, lengvai apdorojama ir ypač ekonomiška – dažnu atveju ją galima įsigyti už itin gerą kainą.
Virtuvė | 4 MIN.
0
Kotryna Starkienė kiekvieną šeštadienio rytą kviečia praleisti kartu su TV3 žiniasklaidos grupės laida „Kotrynos burtai“ ir gardžiausiais recepais. O šįkart ji gamins tokius patiekalus, kuriuos įveiks net virtuvės naujokai, tačiau rezultatas bus kaip tikrų profesionalų!
Virtuvė | 3 MIN.
0