REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Vasario 28 d. 15:10

D. Žalimas surinko reikiamą parašų skaičių dalyvauti prezidento rinkimuose

Lietuva

Oresto Gurevičiaus / ELTA nuotr.

Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA


293399

Laisvės partijos kandidatas į prezidentus, buvęs Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkas Dainius Žalimas surinko reikiamą kiekį parašų dalyvauti šalies vadovo rinkimuose.

Tai jam pavyko padaryti maždaug per savaitę – didžiajai daliai kandidatų Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) praėjusį trečiadienį išdavė parašų rinkimo lapus ir leido gyventojams pasirašyti elektroniniu būdu.

Be D. Žalimo reikiamą 20 tūkst. parašų jau yra surinkusi konservatorių kandidatė Ingrida Šimonytė. Tiesa, ji rinko parašus tik internetu.

Antrosios kadencijos siekiantis G. Nausėda kol kas yra surinkęs 16,4 tūkst. internetinių parašų.

2019 metais dabartinis šalies vadovas G. Nausėda, kandidatuodamas į prezidento postą, rinkėjų parašus surinko per dvi su puse paros, o I. Šimonytė – pirmąją parą.

Rinkėjų parašus taip pat renka ir Ignas Vėgėlė, Giedrimas Jeglinskas, Andrius Mazuronis, Aurelijus Veryga, Remigijus Žemaitaitis, Eduardas Vaitkus, Valdas Tutkus bei Arūnas Rimkus.

Likusiems politinės kampanijos dalyviams parašų rinkimo lapus VRK išduos po to, kai šie pateiks pareiškinius dokumentus. Tą jie gali padaryti iki kovo 8 dienos vakaro. Tarp jų yra Zenonas Andrulėnas, Gintautas Kniukšta bei Žilvinas Treigys.

ELTA primena, kad Pretendentai į prezidentus iki kovo 28 d. turės surinkti nemažiau kaip 20 tūkst. parašų. Tą jie galės daryti tiek popieriniu, tiek elektroniniu būdu.

Vėliau VRK šiuos parašus kartu su kandidatų pareiškiniuose dokumentuose nurodyta informacija patikrins ir priims sprendimus registruoti kandidatus dalyvauti rinkimuose. Tai turės įvykti ne vėliau kaip balandžio 11 d.

Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2024 metų gegužės 12 dieną.REDAKCIJA REKOMENDUOJA