REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Rugsėjo 19 d. 17:33

D. Kreivys: 2025 metais Lietuva pasigamins apie 75–80 proc. elektros

Lietuva

Pexels.com nuotr.

Giedrius GaidamavičiusŠaltinis: BNS


278436

2025 metais „žaliosios“ elektros gamyba Lietuvoje turėtų pasiekti 8 gigavatus (GW), arba 75–80 proc. šalies suvartojimo, prognozuoja energetikos ministras Dainius Kreivys.

„2025 metai yra lūžio metai, kuomet Lietuvoje instaliuota saulės ir vėjo elektrinių galia pasieks aštuonis gigavatus. Tai yra milžiniškas kiekis, realiai tai leis mums generuoti beveik 75–80 procentų visos elektros energijos, kuri yra mums reikalinga“, – antradienį Seime sakė D. Kreivys.

Jo teigimu, tokias apimtis leidžia prognozuoti projektų vystytojų bei tinklų operatorių susitarimai dėl tinklų rezervavimo ir ketinimų protokolai.

„Tinklo rezervacijos ir ketinimų protokolai, tinklo rezervacijų sutartys yra sudarytos, yra įnešti didžiuliai užstatai ir per trejus metus saulės elektrinės ir vėjo elektrinės turi būti pastatytos“, – sakė ministras.

Pasak jo, 2024 metais elektros iš saulės ir vėjo gamyba Lietuvoje turėtų pasiekti beveik 3,5 GW, o šioms elektrinėms perdavimo tinkle šiuo metu rezervuota daugiau nei 12 GW galios.

„2030 metais pagal tai, ką aš rodžiau, kaip vystosi mūsų generacija, mes pasieksime lūžį, kuomet visa elektros energija, nepaisant žymiai aukštesnio jos vartojimo, bus gaminama Lietuvoje“, – teigė ministras.REDAKCIJA REKOMENDUOJA