REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Lapkričio 13 d. 16:36

D. Grybauskaitės atstovė spaudai: kol vyksta teismo procesas, jokių komentarų nebus

Vilnius

Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


106686

Kol vyksta teismo procesas koncerno „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje, prezidentė Dalia Grybauskaitė nekomentuos kaltinamojo Eligijaus Masiulio teiginio, kad ji norėjo būti teigiamai nušviesta koncerno valdomose žiniasklaidos priemonėse, Eltai sakė kadenciją baigusios prezidentės konsultantė Goda Bacenskienė.

„Prezidentės biuras informuoja, jog vykstant teismo procesui, komentarų nebus“, – sakė Eltai prezidentės konsultantė.

Trečiadienį „MG Baltic“ bylos teismo posėdyje Eligijus Masiulis sakė, kad kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė 2015 metais prašė jo, kad jis pasidomėtų koncerno, ar ji galėtų būti teigiamiau nušviečiama koncerno valdomuose televizijos kanaluose.

E. Masiulis trečiadienį per teismo posėdžio pertrauką teigė, kad garso įrašas, kuriame jis kalbasi restorane su Raimondu Kurlianskiu, Romanu Raulynaičiu, teisme išklausytas ne visas. Pasak jo, tame pačiame pokalbyje jis perdavė D. Grybauskaitės prašymą koncernui, kad būtų teigiamiau nušviečiama koncerno valdomuose televizijos kanaluose.

„2015 metų gruodžio 1 dieną kavinėje „Stebuklai“ šis pokalbis ne visas yra įrašytas – ar sąmoningai, ar nesąmoningai, spręskite patys. Tačiau pokalbio pradžioje buvo mano prašymas, kad prezidentė D. Grybauskaitė pageidauja, kad būtų teigiamiau nušviečiama koncerno valdomuose televizijos kanaluose. Tokį prašymą aš iš ponios prezidentės buvau gavęs ir šitą prašymą perdaviau. Tai vardan bylos objektyvumo aš noriu, kad byloje atsidurtų visi duomenys. Svarstykime ir vertinkime visus duomenis, kurie yra susiję su byla. Tai klausdamas šio klausimo, aš noriu parodyti, kad teisėsauga, pirmiausia, prokurorai, prieš nešdami bylą į teismą, sąmoningai dalį medžiagos, kuri yra susijusi su byla, teismui nepateikė“, – per teismo posėdžio pertrauką žurnalistams sakė E. Masiulis.

Pasak E. Masiulio, prezidentė turėtų taip pat būti liudytoja teisme.

„O ne teisėsauga prisidengiant išiminėti bylos epizodus, kurie dabar neparankūs valstybės vadovams (...). Aš nuo pat ikiteisminio tyrimo pradžios prašiau prokuroro, kad būtų į bylą įtraukti ir D. Grybauskaitės laiškai, kurie buvo paimti teisėsaugos. Bet, kuomet teisėsauga grąžino man kompiuterį, tų laiškų nebebuvo, jie buvo ištrinti, bet yra technologijos, ir aš sugebėjau tuos laiškus išsisaugoti“, – teigė jis.

E. Masiulis patvirtino, kad prezidentės prašymas buvo ne vienas.

„Kontekstas buvo toks, tuo metu buvo pakankamai įtempta politinė situacija. Prezidentė susilaukė pakankamai stipraus puolimo iš tuometinių valdančiųjų socialdemokratų. Šiuo atveju viename iš susitikimų buvo pasakyta, kad jai reikalinga didesnė žiniasklaidos parama“, – teigė jis.

Teismo posėdyje toliau buvo klausomas 2015 m. gruodžio 1 dienos garso įrašas, kuriame užfiksuotas R. Kurlianskio, R. Raulynaičio ir E. Masiulio pokalbis restorane.

ELTA primena, kad „MG Baltic" politinės korupcijos byloje įtariama, kad politikai, imdami kyšius iš „MG Baltic", palaikė ar inicijavo koncernui palankius sprendimus Seime bei kitose valstybės institucijose, taip pat darė poveikį nulemiant viešųjų pirkimų laimėtojus.

Įtariama, kad buvęs Liberalų sąjūdžio tarybos narys Šarūnas Gustainis gavo daugiau nei 8 tūkst. eurų kyšį, buvęs „darbietis" Vytautas Gapšys - daugiau nei 27 tūkst. eurų. Seimo narys Gintaras Steponavičius kaltinamas piktnaudžiavimu, nesant kyšininkavimo požymių. Buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis įtariamas paėmęs daugiau nei 106 tūkst. eurų kyšį.

Darbo partija įtariama kyšininkavimu ir prekyba poveikiu, Liberalų sąjūdis – kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu, o „MG Baltic" įtariamas šių partijų papirkimu ir prekyba poveikiu.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA