REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Birželio 20 d. 11:27

D. Grybauskaitė: valdantieji „čekučių“ skandale pademonstravo politinį bei asmeninį nebrandumą

Lietuva

BNS / Fotobankas nuotr.

Augustas StankevičiusŠaltinis: BNS


270737

Po savivaldybių tarybų narių išlaidų skandalo sekę valdančiųjų veiksmai rodo politinę nebrandą, sako kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Apskritai, „čekiukų skandalo“ fone aš visus kitus valdančiosios daugumos, ypač vadovų, sprendimus įvardinčiau kaip politinės ir asmeninės nebrandos demonstraciją“, – žurnalistams antradienį Seime sakė buvusi prezidentė.

„Politinės atsakomybės stoka buvo demonstruojama“, – pridūrė ji.

D. Grybauskaitė pabrėžė, kad politikai dėl savo veiksmų visuomet turi prisiimti „daug didesnę atsakomybę“. Vis dėlto ji teigė nenorinti aiškinti, kokių veiksmų turėtų imtis Vyriausybė.

„Politikai visada turi priimsi daug didesnę atsakomybę dėl savo veiksmų – galbūt ir esamų, ir ankstesnių. Tai yra ir pasitikėjimo politine sistema klausimas“, – kalbėjo buvusi Lietuvos vadovė.

Šalyje kilus politinei krizei dėl tarybų narių kanceliarinių išlaidų, valdantieji konservatoriai pasiūlė rengti pirmalaikius Seimo rinkimus, tačiau parlamentas tokią iniciatyvą atmetė, o atsistatydinti žadėjusi premjerė Ingrida Šimonytė to nepadarė.

Dėl kilusios krizės iš pareigų pareigų pasitraukė konservatorių deleguota švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė. Raginimų tą daryti sulaukė ir finansų bei kultūros ministrai Gintarė Skaistė ir Simonas Kairys, tačiau jie toliau tęsia darbą Vyriausybėje.

Vadinamasis „čekiukų skandalas“ kilo visuomenininkui Andriui Tapinui pradėjus iniciatyvą „Skaidrinam“, kuria jis ėmėsi tikrinti, ar savivaldos politikai skaidriai naudojo kanceliarines išlaidas.

Dėl paviešintų faktų Specialiųjų tyrimų tarnyba yra pradėjusi ikiteisminius tyrimus devyniose savivaldybėse.REDAKCIJA REKOMENDUOJA