REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Gegužės 30 d. 18:00

D. Grybauskaitė: UNESCO reformos - būtinos

Pasaulis

Reporteris OrintaŠaltinis: Etaplius.lt


39647

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, trečiadienį Paryžiuje susitikusi su Jungtinių Tautų (JT) Švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos UNESCO generaline direktore Audrey Azoulay, aptarė šios institucijos reformas.

Prezidentės teigimu, UNESCO misija stiprinti taiką skatinant valstybių dialogą mokslo, švietimo, kultūros klausimais šiandien yra ypač reikalinga ir svarbi. Tačiau UNESCO išgyvena politinę, finansinę ir tapatybės krizes - jos veikla tapo itin politizuota ir dubliuoja kitas JT organizacijas. Pokyčiai - būtini, todėl Lietuva nuosekliai remia strategines UNESCO reformas.

Nesutarimai tarp šalių narių sprendžiant už UNESCO mandato ribų esančius politinius klausimus paralyžiuoja organizacijos veiklą. Apie ketinimus nutraukti savo narystę praneša JAV ir Izraelis, organizacija patiria biudžeto trūkumus, dėl veiklos politizavimo, išsikerojusios biurokratijos prastėja programų kokybė.

Todėl, pasak D. Grybauskaitės, reformų atidėlioti nebegalima. Kad vėl taptų efektyvi, organizacija turi grįžti prie savo pagrindinės misijos ir sutelkti veiklą į konkrečius švietimo, mokslo, kultūros, paveldo apsaugos klausimus.

Praėjusių metų rudenį išrinkta UNESCO generalinė direktorė įgyvendina ambicingą reformų programą, siekiant sukoncentruoti organizacijos veiklas, išvengti jų dubliavimo, geriau integruoti UNESCO į JT sistemą. Šiuos tikslus palaiko ir Lietuva.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA