REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Gegužės 30 d. 07:34

D. Grybauskaitė sieks, kad į UNESCO paveldo sąrašą būtų įtrauktas Kaunas ir Trakai

Trakai

Reporteris ViktorijaŠaltinis: Etaplius.lt


39563

Trečiadienį prezidentė Dalia Grybauskaitė Paryžiuje susitiks su UNESCO generaline sekretore Audrey Azoulay ir aptars šios organizacijos reformą bei vaidmenį ginant saviraiškos ir spaudos laisves.

Prezidentė vizito išvakarėse LRT radijui pabrėžė, kad UNESCO dabar susiduria su rimtomis problemomis, todėl reformos, anot jos, šiai organizacijai yra būtinos.

Pasak šalies vadovės, UNESCO veikla yra paralyžiuota, nes pastaruoju metu ji išgyvena ir politinę, ir finansinę, ir tapatybės krizę.

D. Grybauskaitė pabrėžė, kad UNESCO veikla yra labai politizuota, jog ji sprendžia klausimus, kurių neturėtų spręsti. Kaip viena iš svarbių UNESCO problemų D. Grybauskaitė įvardijo ir tai, kad JAV pasitraukė iš organizacijos ir jai nebeteikia finansavimo.

„Organizacija turi grįžti prie pagrindinės savo funkcijos ir kalbėti apie mokslą, švietimą, pasaulio paveldo išsaugojimą ir mažiau veltis į politines peripetijas, kurios kelia įtampas ir trukdo organizacijos veiklai“, - LRT radijui kalbėjo D. Grybauskaitė.

Prezidentė taip pat pažymėjo, kad sieks, jog į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą būtų įtrauktas Trakų istorinis nacionalinis parkas bei Kauno tarpukario modernioji architektūra.

Šiuo metu Lietuvoje yra 7 į UNESCO sąrašus įtrauktos vertybės.

JAV 2017 m. spalį paskelbė ketinančios pasitraukti UNESCO, kurią kaltina „antiizraelietišku tendencingumu“. Vašingtonas priešinasi bet kokiems Jungtinių Tautų organizacijų veiksmams, kuriais palestiniečių teritorijos pripažįstamos kaip valstybė. JAV mano, kad tai turėtų būti daroma tik sulaukus Artimųjų Rytų taikos susitarimo.

JAV valstybės departamento pranešime skelbta, kad oficialiai JAV iš UNESCO turėtų pasitraukti 2018 metų gruodį.

Benas Brunalas (ELTA)REDAKCIJA REKOMENDUOJA