REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Birželio 12 d. 10:40

D. Grybauskaitė: šiandien savanorių reikia ne tik į kariuomenę, bet ir į partijas

Vilnius

D. Grybauskaitė. Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Reporteris UgnėŠaltinis: Etaplius.lt


41206

Metiniame pranešime Prezidentė Dalia Grybauskaitė kritikavo šalies politines partijas. Anot šalies vadovės, šiandien savanorių reikia ne tik į kariuomenę, bet ir į partijas.

Pasak D. Grybauskaitės, gyventi be užkulisinių įtakų reikės mokytis visiems, tačiau, pirmiausia, politinėms partijoms.

„Nes tik laisvi politikai gali priimti laisvus sprendimus“, - pabrėžė D. Grybauskaitė.

„Tik atsiribojimas nuo įtartinų interesų - vienintelis kelias skaidriai politikai.

Kad ir kokios silpnos, pavargusios, nukraujavusios būtų politinės partijos, tačiau kol kas tai patikimiausias demokratinio valstybės vystymosi pagrindas“, - aiškino šalies vadovė metiniame pranešime ir užsiminė, kad partijos jau dabar privalo rodyti politikos kokybę.

„Turime 24 politines partijas, laikas turėti ir jų kokybės standartus bei demokratinio valdymo tradicijas“, - sakė D. Grybauskaitė, pabrėždama, kad žingsnis po žingsnio, apsivalydama nuo susitepusių veikėjų, keisdama ydingas praktikas, reikalaudama aukščiausių kompetencijos ir moralės standartų iš nepasitikėjimo liūno gali išbristi ir partinė sistema.

Prezidentė akcentavo, kad partijos, kurios pajėgs įveikti vidinį susipriešinimą, vienas kito niekinimą ir kompromitavimą, kurios remsis ne tik lyderio vardu, bet ir savo ideologija turi ateitį.

Tačiau D. Grybauskaitė atkreipė dėmesį, kad į dabartinės kokybės politines partijas visuomenė nėra linkusi jungtis.

„Kol kas partinėje veikloje dalyvauja tik 120 tūkstančių žmonių, per trejus metus naujų atėjo vos du tūkstančiai. Kur kas daugiau buvo norinčių dalyvauti „Misijoje Sibiras“ ir šalies gynyboje“, - vedė paraleles D. Grybauskaitė.

„Kariuomenės rezervą papildė jau trečia savanorių šauktinių karta, vis daugiau žmonių pasirengę, prireikus, ginklu ginti Tėvynę. Šiandien savanorių reikia ne tik į kariuomenę, bet ir į partijas“, - apibendrino D. Grybauskaitė.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA