REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 29 d. 13:51

D. Grybauskaitė ragina politikus sutarti dėl gynybos finansavimo didinimo

Lietuva

Josvydo Elinsko / ELTA nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: ELTA


296557

Kelis mėnesius tęsiantis diskusijoms dėl to, kokiomis priemonėmis didinti krašto apsaugos finansavimą, dvi kadencijas vadovavusi prezidentė Dalia Grybauskaitė ragina Lietuvos politikus šiuos sprendimus priimti greičiau.

„Turime investuoti ir peržiūrėti savo taikaus gyvenimo biudžetą ir daryti jį gynybos biudžetu, nes laikai nelaukia, aplinkybės taip pat. (...) Putinas mums pasirinkimo jau nebepaliko“, – LRT radijui penktadienį, po įstojimo į NATO 20-mečio minėjimo, kalbėjo D. Grybauskaitė.

„Mūsų taikos mentalitetas vis dar dominuoja ir mums labai daug reikia investuoti į savo gynybą ir greičiau tai daryti“, – teigė šalies vadovė.

Ji pažymėjo, kad atsakomybė dėl to tenka ne tik veikiantiems politikams, bet ir kandidatams prezidento rinkimuose.

„Labai tikiuosi, kad įvairios diskusijos baigsis ir politinę atsakomybę prisiims visi veikiantys politikai, visų politinių partijų atstovai, kaip ir būsimieji prezidentai, kurie dalyvauja, dalyvaus ir laimės rinkimuose“, – sakė D. Grybauskaitė.

ELTA primena, kad praėjusią savaitę Vyriausybėje politinių partijų bei verslo atstovai susirinko į antrąjį premjerės Ingridos Šimonytės inicijuotą susitikimą dėl finansavimo gynybai. Opozicija pastarajame susitikime nedalyvavo.

Pirmasis toks susirinkimas vyko sausio pabaigoje.

Buvęs krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas anksčiau yra sakęs, kad, siekiant įgyvendinti užsibrėžtus gynybos siekius, kitų metų biudžete krašto apsaugai turėtų būti skiriama 400 mln. eurų daugiau lėšų.

I. Šimonytė tvirtina, kad iki 2030-ųjų kasmetinį Lietuvos krašto apsaugos finansavimą reikėtų padidinti 0,7 proc. nuo bendrojo vidaus produkto (BVP). Krašto apsaugos finansavimas šiemet sudarys 2,75 proc. nuo BVP.REDAKCIJA REKOMENDUOJA