REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Birželio 5 d. 09:35

D. Grybauskaitė penktadienį dalyvaus susitikime su NATO rytinio flango valstybėmis

Lietuva

Reporteris ViktorijaŠaltinis: Etaplius.lt


40287

Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį lankysis Varšuvoje vyksiančiame vadinamojo NATO devintuko susitikime, kuriame dalyvaus NATO rytinio flango šalys - Lenkija, Vengrija, Čekija, Slovakija, Rumunija, Bulgarija ir Baltijos valstybės.

Prezidentės patarėjo Nerijaus Aleksiejūno teigimu, NATO rytinio flango šalių susitikimas skirtas tam, kad būtų tinkamai pasiruošta liepos mėnesį vyksiančiam NATO vadovų susitikimui.

„Kalbėdami devynių valstybių vardu būsime geriau išgirsti NATO vadovų susitikime“, - „Žinių radijui“ pabrėžė D. Grybauskaitės patarėjas.

N. Aleksiejūnas pažymėjo, kad NATO devintuko valstybes sieja labai panašūs saugumo interesai: tai Rusijos grėsmės suvokimas ir atgrasymas, skiriamas dėmesys kibernetiniam saugumui ir hibridinėms grėsmėms bei siekis, kad JAV didintų savo buvimą regione.

„Mūsų bendras tikslas yra, kad NATO vadovų susitikimas liepos mėnesį dar labiau sustiprintų Rytų flango saugumą, būtų priimtos konkrečios priemonės tiek kalbant apie oro gynybą, tiek kalbant apie pastiprinimo strategijos atsiradimą, tiek apie priešakinių batalionų tolesnę ateitį (...) ir galimybę jiems gauti paramą tiek iš oro, tiek iš jūros“, - kalbėjo N. Aleksiejūnas.

NATO viršūnių susitikimas Briuselyje bus rengiamas 2018 metų liepos 11-12 dienomis. Susitikime bus diskutuojama apie Aljanso modernizaciją. Dėmesys taip pat bus skiriamas atgrasymo stiprinimui bei klausimams, susijusiems su vis labiau agresyvėjančios Rusijos politika.

Benas Brunalas (ELTA)REDAKCIJA REKOMENDUOJA