REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Gruodžio 1 d. 15:04

D. Grybauskaitė: nevyriausybinės organizacijos - arčiausiai žmonių

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


62768

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, šeštadienį dalyvaudama jau 9 kartą jos iniciatyva organizuojamoje kalėdinėje nevyriausybinių organizacijų labdaros mugėje S. Daukanto aikštėje, bendravo su mugės svečiais, nevyriausybinių organizacijų (NVO) darbuotojais. Prezidentė mugėje įsigijo rankų darbo kalėdinių dovanų.

Prezidentės kvietimu mugėje apsilankė ir garsi britų aktorė Helen Mirren, viešinti Lietuvoje ir kurianti vaidmenį istorinėje dramoje.

Pasak šalies vadovės, nevyriausybinės organizacijos - arčiausiai žmonių ir geriausiai žino, kam ir kokios pagalbos reikia labiausiai. Todėl ši mugė - ilgametė tradicija ir puiki proga šias organizacijas suburti kartu.

Pasak prezidentės, švenčių laukimas - vilties ir dovanojimo metas, laikas pagalvoti vieniems apie kitus, atsigręžti į tuos, kurie šalia, pradžiuginti juos ir padėti. Laiku ištiesta pagalbos ranka gali sukurti tikrą stebuklą.

Prieš 9 metus vykusiame pirmajame renginyje dalyvavo 20 organizacijų. Šių metų mugė - rekordiškai gausi. Daugiau nei pusšimtis NVO ir bendruomenių iš visos Lietuvos paruošė rankdarbių, skanumynų ir dovanėlių. Šios kalėdinės mugės lankytojai galėjo artimiau susipažinti su NVO veiklomis, iniciatyvomis bei galimybėmis dalyvauti jose ir savanoriauti.

Pasak šalies vadovės, savanorystė turi ypatingą prasmę, todėl kalėdinė mugė yra puiki proga sutelkti šias organizacijas ir bendruomenes vienoje vietoje, kad kuo daugiau žmonių sužinotų apie jas ir įsitrauktų į jų darbą.

Prezidentės spaudos tarnyba primena, kad prezidentė nuosekliai remia nevyriausybinių organizacijų veiklą. NVO tapo ir šalies vadovės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ varomąja jėga. Glaudus bendradarbiavimas su NVO, bendri projektai, informacinės kampanijos inicijuoja pokyčius ir tampa pagalba sprendžiant socialines problemas, mažinant atskirtį visoje šalyje.

Per tris kampanijos metus kartu su NVO visoje Lietuvoje atidaryti vaikų dienos centrai, vykdytos smurto ir patyčių prevencijos programos, parengti ir savivaldybėms pristatyti smurto artimoje aplinkoje, alkoholio ir savižudybių prevencijos algoritmai. Remiantis nevyriausybinių organizacijų sukaupta patirtimi kampanija galėjo padėti tiems žmonėms, kuriems pagalbos reikia labiausiai.

Mugėje tradiciškai dalyvavo organizacijos, dirbančios su vaikais, neįgaliaisiais, senjorais, taip pat - Lietuvos šaulių sąjunga, Vikingų kaimas, bendruomeninės organizacijos bei gyvūnų globos organizacija. Dalyviai susirinko iš daugiau nei 10 Lietuvos miestų ir užsienio. Pasaulio lietuvių bendruomenei, kuri pirmąkart dalyvavo mugėje, atstovavo dalyviai iš Australijos, Suomijos, Vokietijos, Latvijos.

Visas mugės metu gautas lėšas nevyriausybinės organizacijos skiria savo pagalbos projektams. Organizacijų surinktos lėšos kasmet padeda sukurti jaukesnes šventes nepasiturinčioms šeimoms, neįgaliesiems, vaikams, vienišiems senjorams, gausioms šeimynoms.
ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA