REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualu2019 m. Gegužės 7 d. 10:43

D. Grybauskaitė nebalsavo referendume dėl Seimo narių mažinimo: referendumas beprasmis

Vilnius

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


82782

Antradienį Prezidento rinkimuose ir referendumuose dėl dvigubos pilietybės bei Seimo narių mažinimo iš anksto balsavusi šalies vadovė Dalia Grybauskaitė neslėpė, kad referendume dėl Seimo narių mažinimo ji nebalsavo. Pasak prezidentės, referendumas - beprasmis, sumažinus parlamentarų skaičių, Seimo reputacija nepagerės.

„(...) Dėl dvigubos pilietybės esame jau seniai diskutavę, kad būtina šį klausimą spręsti referendumu, todėl ir dalyvavau jame ir kviečiu visus dalyvauti. Dėl referendumo mažinti Seimo narių skaičių - nedalyvavau, biuletenio nepaėmiau. Manau, šis referendumas yra beprasmis, nes, sumažinus keliais Seimo nariais, nei Seimo darbo kokybė pagerės, nei reputacija“, - teigė D. Grybauskaitė.

Prezidentė nepasakė, už ką balsavo Prezidento rinkimuose. Pasak šalies vadovės, didžiausias jos lūkestis - kad naujasis prezidentas laikytųsi Konstitucijos.

„Balsavau už geriausią, to linkiu kiekvienam Lietuvos piliečiui pasirinkti, ką sako jo protas ir širdis (...) Laikytis Konstitucijos ir dirbti Lietuvos žmonių naudai ir interesams“, - teigė D. Grybauskaitė.

Pirmadienį prasidėjo išankstinis balsavimas Prezidento rinkimuose ir referendumuose dėl dvigubos pilietybės bei Seimo narių mažinimo.

Išankstinis balsavimas vyks visose šalies savivaldybėse iki penktadienio.

Šalies vadovą Lietuvos piliečiai renkasi iš 9 kandidatų: ekonomisto Gitano Nausėdos, buvusios finansų ministrės Ingridos Šimonytės, premjero Sauliaus Skvernelio, eurokomisaro Vytenio Andriukaičio, filosofo Arvydo Juozaičio, Seimo narių Mindaugo Puidoko ir Naglio Puteikio, eroparlamentarų Valdemaro Tomaševskio ir Valentino Mazuronio.

Gegužės 12-ąją Lietuvoje vyks Prezidento rinkimai, referendumas dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo ir referendumas dėl Konstitucijos 55 straipsnio pakeitimo.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA