REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Spalio 12 d. 15:42

D. Grybauskaitė įvardino didžiausią Seimo rinkimų klaidą

Vilnius

Dainiaus Labučio nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


149762

Kadencija baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė kritiškai įvertino Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) ir Seimo pasiruošimą sekmadienį įvykusiems parlamento rinkimams. Pasak jos, tai, kad daliai saviizoliacijoje esančių asmenų nebuvo sudarytos sąlygos balsuoti Seimo rinkimuose, yra didžiausia klaida, kurios, įsitikinusi prezidentė, jei būtų priimtos atitinkamos įstatymų pataisos, galėjo ir nebūti.

„Manau, kad didžiausia ir akivaizdžiausia, akis badanti problema ir klaida – tai nepasiruošimas sudarant galimybes balsuoti žmonėms, kurie yra saviizoliacijoje. Tai didele dalimi VRK ir Seimo klaida“, – Laisvės TV pirmadienį teigė D. Grybauskaitė.

„Buvo laiko ir buvo būtina apie tai pagalvojant priimti atitinkamas įstatymines pataisas: ištaisyti ir papildyti įstatymus, kurie leistų organizuoti balsavimą visiems, kas nori balsuoti namuose“, – pabrėžė buvusi šalies vadovė.

Anot jos, pasibaigus pirmajam Seimo rinkimų turui kyla klausimas, ar pakaks kelių savaičių esamas spragas ištaisyti.

„Ar dviejų savaičių pakaks tam, kad būtų (klaidos – ELTA) ištaisytos aš nežinau, bet tai, ko gero, būtų vienintelė ir didžiausia problema šiuose rinkimuose“, – sakė D. Grybauskaitė.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA