REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Vasario 16 d. 12:45

D. Grybauskaitė: į laisvę galima pasikėsinti ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


72222

Minint Vasario 16-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, Vilniuje Simono Daukanto aikštėje, vidudienį pakeltos trijų Baltijos valstybių vėliavos.

Ceremonijoje kalbėjusi prezidentė Dalia Grybauskaitė sveikino visus su laisve, kurios esame verti, linkėjo ja didžiuoti ir saugoti.

„Mes žinome, kad laisvė nėra duotybė, kad į ją galima pasikėsinti ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus, kada laisvės sąvoka yra sumažinama arba vienos grupės nuomonė primetama kitai. Bet mes visi patyrėme laisvės jausmą, visi žinome, ką tai reiškia, todėl esu įsitikinusi, kad kiekvienas iš mūsų ginsime teisę būti laisviems ir būsime laisvi“, - per vėliavų pakėlimo ceremoniją kalbėjo prezidentė D. Grybauskaitė.

Trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijoje S. Daukanto aikštėje taip pat dalyvavo Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, premjeras Saulius Skvernelis ir Atkuriamojo Seimo pirmininkas profesorius Vytautas Landsbergis su žmona Gražina. Iškilmėse dalyvavo Seimo nariai, Europos Parlamento nariai, užsienio šalių ambasadoriai, politikai ir didelė minia vilniečių bei Vilniaus svečių.

Nuaidėjo trys Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos salvės: už Baltijos valstybių vienybę, Lietuvos nepriklausomybę ir 1918 m. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarus, už 1949 m. vasario 16 d. Lietuvos laisvės sąjūdžio Deklaracijos signatarus.

Daukanto aikštėje žygiavo Garbės sargybos kuopos kariai, grojo kariuomenės orkestras.

Lietuvos Taryba, vadovaujama daktaro Jono Basanavičiaus, 1918 m. vasario 16 dieną, išreikšdama tautos valią, Vilniuje pasirašė Nepriklausomybės Aktą ir paskelbė atkurianti nepriklausomą, demokratiniais pamatais sutvarkytą Lietuvos valstybę su sostine Vilniumi. Aktą pasirašė 20 Lietuvos Tarybos narių.

Po iškilmių Daukanto aikštėje buvo aukojamos šv. Mišios Vilniaus arkikatedroje bazilikoje.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA