REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Rugpjūčio 27 d. 14:01

D. Grybauskaitė Biržuose: įvertino savivaldybės socialinę politiką ir pažėrė kritikos buvusiai valdžiai

Panevėžys

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankosi Biržuose. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


96386

Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė, antradienį apsilankiusi Biržų rajono vaikų globos namuose bei susitikusi su biržiečiais ir vietos verslininkais, nešykštėjo kritikos buvusiai miesto vadovybei. Anot jos, tik pasikeitus Biržų merui ir savivaldybės darbuotojams, Biržai padarė pažangą pertvarkant vaikų namus.

D. Grybauskaitė pirmiausia lankėsi Medeikių kaime, kur šiuo metu veikia vaikų globos namai „Vaiko užuovėja“. Vizito metu prezidentė turėjo progos susipažinti su ten gyvenančiais vaikais, kurie jau kitų metų rugsėjį, planuojama, bus apgyvendinti naujuose namuose Biržų mieste, kartu su šeimynomis.

„Čia ypatinga vieta. Ką tik šis regionas buvo labiausiai nesitvarkantis ir nenorintis tvarkytis su bešeimiais vaikučiais ir globos namų pertvarka praktiškai nevyko. Pasikeitus ir merui, ir socialiniams darbuotojams, pasikeitė iš karto ir globos namų vadovybė, kuri dabar daug jautriau žiūri į vaikų klausimus ir problemas. Labai džiaugiuosi, kad Biržai dabar tapo pavyzdžiu“, – pirmadienį apsilankiusi Biržų rajono vaikų globos namuose sakė D. Grybauskaitė.

Žmonių, priimančių vaikus globai į šeimynas pavyzdys, sako D. Grybauskaitė, užgožia kitų nesupratingų žmonių, prieštaravusių šeimynos namų statybai jų gatvėje, argumentus ir juos sugėdina.

„Tai labai gražus pavyzdys, šalia to, kad būna daug negatyvo ir tuose pačiuose Biržuose, kai vieni žmonės bijo, nenori, nesupranta ir nepriima vaikų, o kiti mielai tai daro. Matome, kad užtenka kelių mėnesių ir kelių gerų žmonių. Geriausi pavyzdžiai rodo, kad lietuviai yra visokie, bet yra ir tokių, kurie užgožia visus blogus pavyzdžius savo gerumu, supratimu ir savo pasiaukojimu“, – sakė D. Grybauskaitė.

„Nauji mokslo metai bus naujoje vietoje. (...) Gamtos užteks – dvi upės, du ežerai, bus geresnė ugdymo kokybė“, – apie planuojama vaikų namų reorganizavimą D. Grybauskaitei pasakojo Biržų meras Vytas Jareckas.

Toliau su vaikų namų globotiniais prezidentė lankėsi UAB „Biržų duona“ kepykloje. Ji pasidžiaugė įstaigos staigia plėtra, kuri, jos teigimu, yra nulemta sėkmingai veikiančios marketingo strategijos.

„Džiaugiuosi, kad prezidentė pasirinko atvykti ir pas mus į įmonę bei pabūti kartu su vaikais toje ekskursijoje, tokioje gražioje aplinkoje. Mums patiems, kaip vieniems iš didžiausių darbdavių, labai svarbu, kad tie bendruomenėje vykstantys įvykiai, kurie galbūt nuskambėjo visos Lietuvos mastu ne taip ir gražiai, kad jie būtų kuo mažiau girdimi. Tiek savivalda, tiek bendruomenė, tiek verslas galbūt galėtų ieškoti sprendimų, kaip palengvinti tą vaikų globą, tų globėjų naštą“, – Eltai D. Grybauskaitės vizitu džiaugėsi įmonės vykdomasis direktorius Andrius Kurganovas.

ELTA primena, kad Biržuose vykdoma vaikų namų pertvarka, kurios metu vaikų namai bus reorganizuojami. Aštuoni vaikai apsigyvens naujuose namuose, kartu su šeimyna. Lietuvoje ažiotažą sukėlė Biržų Latvygalos gatvės gyventojų prieštaravimai naujos šeimynos jų gatvėje įkurdinimui. Gyventojai būkštavo, esą vaikai stokoja socialinių įgūdžių. Sulaukus tokio prieštaravimo, per vieną dieną buvo priimtas sprendimas šeimynos namus įkurdinti Kudirkos gatvėje, kurios gyventojai maloniai priėmė tokį savivaldybės pasiūlymą, Eltai sakė vicemerė Astra Korsakienė ir socialinės paramos skyriaus vedėjas Kęstutis Krizikevičius

Buvusiose vaikų namų patalpose įsikurs šeimos krizių centras, taip pat globotinių palydėjimo į gyvenimą centras bei darbą tęs vaikų dienos centras.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA