REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Spalio 20 d. 11:33

D. Grybauskaitė apie valdžios sprendimus dėl COVID-19: manau, kad po rinkimų bus sprendimai

Vilnius

Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


150841

Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė mano, kad po Seimo rinkimų valdžia imsis jau iš dalies pavėluotų priemonių situacijai dėl koronaviruso plitimo suvaldyti. Anot jos, Jaunųjų medikų asociacijos ir Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos deklaruoti raginimai prezidentą Gitaną Nausėdą bei Vyriausybę ryžtingiau reaguoti į COVID-19 sukeltą krizę yra tikslūs.

„Manau, kad iš dalies šie nuogąstavimai, ko gero, pataikė ir yra tikslūs. Manau, kad po rinkimų bus tos reguliacijos ir tos priemonės, kurios iš dalies ir vėluoja“, – antradienį po balsavimo iš anksto Seimo rinkimuose teigė D. Grybauskaitė.

Kodėl dabar valdžia nesiima griežtesnių priemonių, tęsė D. Grybauskaitė, turi atsakyti tie, kurie ir priima sprendimus. Pasak jos, kai kuriuos sprendimus dėl situacijos valdymo atsakingi asmenys turėjo priimti jau seniai.

„Dabar prasidėjo pandemijos antroji banga – kaip ir visur pasaulyje. Su atšalimu ji tik stiprės ir banga didės. Manau, kad kai kurie sprendimai jau vėluoja. Juos tikrai būtina priimti. Vėluoja dėl grupinių susirinkimų, socialinio grupavimosi mažinimo. Taigi sprendimai yra būtini, nes mes žinome, kad ligoninėse COVID-19 lovų praktiškai nebėra, jau yra mažinamos planinės paslaugos ir atlaisvinami kai kurie skyriai. Tai yra tie signalai, į kuriuos valdžia turėjo atkreipti dėmesį jau seniai“, – teigė D. Grybauskaitė.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA