REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Gegužės 27 d. 14:10

Čmilytė viliasi, kad prezidentas su premjere ras sutarimą dėl Vyriausybės sudėties: linkėčiau, kad tai netaptų kovos lauku

Lietuva

Viktorija Čmilytė-Nielsen. ELTA / Josvydas Elinskas

Viktorija SmirnovaitėŠaltinis: ELTA


302500

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad keisti Vyriausybės sudėtį po prezidento inauguracijos nebūtų naudinga valstybės interesams. Todėl parlamento vadovė viliasi, kad po liepos 12-ąją vyksiančios prezidento inauguracijos šalies vadovui ir premjerei pavyks rasti sutarimą dėl Ministrų kabineto sudėties.

„Įgaliojimų grąžinimas yra formalumas, būtų logiška, kad jis ir liktų formalumu ir kad netaptų dar vienu kovos lauku. Juolab, kad ir kovoti nelabai yra dėl ko – Vyriausybė baigia savo kadenciją, bus likę vos keli mėnesiai iki pabaigos, tai man rodos, kad optimalu būtų, žvelgiant iš valstybės interesų, kad didelių pasikeitimų nebūtų“, – žurnalistams Seime pirmadienį teigė V. Čmilytė-Nielsen.

„Aišku, gali būti įvairūs scenarijai – gali būti, kad ši Vyriausybė tiesiog liks laikinai einančia pareigas, (...) jei prezidentui nepavyktų susitarti su premjere. Visgi linkėčiau, kad susitarimas būtų pasiektas ir kad tai netaptų dar vienu kovos lauku, nes, kažin, ar dabar kažkam to reikia“, – pridūrė parlamento vadovė.

Ji taip pat nemano, kad balsavimas Seime dėl premjerės kandidatūros gali tapti tam tikru iššūkiu valdančiajai koalicijai, parlamente turinčiai minimalią persvarą.

„Taip, koalicija neturi didelės balsų persvaros, bet visų pirma yra tvirta ir esame nusiteikę baigti tą kadenciją nesiimant kažkokių pasikeitimų, kurie, kaip ir sakiau, būtų neracionalūs“, – kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

„Gali kas nors susirgti ar dar kas atsitikti, kodėl 72 (parlamentarų – ELTA) galėtų fiziškai nebūti. Bet tai tokie dalykai. Kažkokių nuotaikų koalicijoje, kurios leistų manyti, kad yra abejonių, aš negirdžiu“, – sakė liberalų lyderė.

Antrajai kadencijai išrinktas prezidentas Gitanas Nausėda ir toliau laikosi pozicijos, kad verta kritiškai peržiūrėti Vyriausybės sudėtį.

Kaip numato įstatymas, Vyriausybė grąžina savo įgaliojimus, kai išrenkamas prezidentas. Įgaliojimai laikomi grąžintais, kai ministras pirmininkas įteikia šalies vadovui raštišką pareiškimą. Savo ruožtu prezidentas paveda jai eiti pareigas tol, kol bus gauti nauji Seimo įgaliojimai ir bus suformuotas nauja Ministrų kabinetas.

ELTA primena, kad sekmadienį vyko prezidento rinkimų antrasis turas. Atiduoti savo balsą šalies vadovo rinkimuose prie balsadėžių atėjo 49,61 proc. piliečių.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, šiuose rinkimuose G. Nausėda surinko 74,43 proc. rinkėjų balsų. Jam oponuojanti premjerė Ingrida Šimonytė sulaukė 24,06 proc. rinkėjų palaikymo.

VRK duomenys rodo, kad G. Nausėda nugalėjo visose savivaldybėse.REDAKCIJA REKOMENDUOJA