REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Kovo 10 d. 14:24

Česlovas Juršėnas: „Įrodžiau, kad pakėlus nosį galima išeiti iš Seimo“

Utena

Anykščių AnykštaŠaltinis: Etaplius.lt


208327

Kovo 8-ąją Anykščiuose lankėsi Kovo 11-osios Akto signataras, ilgametis Seimo pirmininkas, žurnalistas Česlovas Juršėnas. Anykščių menų centre Č.Juršėnas susitiko su anykštėnais. Renginio pradžioje galantiškasis politikas anykštėnes pasveikino su Tarptautine moters diena ir visoms salėje buvusioms moterims padovanojo po rožę.

Renginį moderavo „Anykštos“ vyriausioji redaktorė Gražina Šmigelskienė. Svečiui už apsilankymą dėkojo LSDP Anykščių skyriaus pirmininkas Dainius Žiogelis.

Susitikimas su Č.Juršėnu užtruko beveik dvi valandas. Nemaža renginio dalis buvo skirta pagrindinei šių dienų aktualijai – karui Ukrainoje. Tačiau kalbėta ir apie šiandieninę mūsų šalies politiką bei Lietuvos valstybės kūrimo laikotarpį.

Č.Juršėnas – vienas iš nedaugelio Lietuvos politikų, kuris iš Seimo pasitraukė savo noru. Apie šį sprendimą jis anykštėnams kalbėjo:

„Aš jau 2008 metais nenorėjau eiti į Seimą. Man buvo 70 metų.  Atrodė, kad man jau gana. Nors jeigu imsime pasaulį, tokio amžiaus ir vyresnių yra pilna. Ir kitose  šalyse, juk patirtis yra pliusas. Jeigu tu daugiau kadencijų dirbi, tai esi svarbesnis. JAV ta partija, kuri laimi, gauna visus svarbiausius postus, o paskui viduje, komitete, pirmininko pareigas gauna tas, kurio ilgiausias parlamentinio darbo stažas. O pas mus, jeigu tu trečią kadenciją dirbi, – tu jau blogas, tu jau užsisėdėjęs. O aš šešias kadencijas atsėdėjau ir galvojau, kad po penkių kadencijų jau reikia atsisakyti. Ir, kai apsisprendžiau neiti į 2012 metų rinkimus, buvo du pagrindiniai argumentai. Pirmas – jaunimui duoti kelią. Kitaip jie neužaugs. Jeigu mes ant tų kėdžių sėdėsime – antras neatsisės. Nustumt nusipelniusį ir, juo labiau, nedurną – neišeina… Reikia sulaukti, kol numirs. Kitas dalykas buvo atsakymas tiems, kurie aiškina – jūs prilipę prie tų kėdžių, neatplėši. Aš įrodžiau, kad galima atplėšti, kad galima ramiai pakėlus nosį išeiti iš Seimo.“

Plačiau apie susitikimą su Č. Juršėnu – „Anykštoje“. 

 REDAKCIJA REKOMENDUOJA